Niesamowity występ sztafety! Polacy z brązem Pucharu Świata

17:32, 11.02.2023 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 19:18, 10.03.2023
reo

Do niesamowitej sytuacji doszło podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie. Polska sztafeta mieszana bez dwóch największych gwiazd: Natalii Maliszewskiej i Diane Selliera, wywalczyła trzecie miejsce. To ogromny sukces naszych zawodników.

Polacy pojechali dziś w składzie: Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Michał Niewiński i Łukasz Kuczyński. Nasi zawodnicy od początku utrzymywali się w czołówce i ostatecznie udało im się wywalczyć trzecią pozycję. Brązowy medal Pucharu Świata to bardzo poważne osiągnięcie. Rywalizację wygrała reprezentacja Holandii, a druga pozycja przypadła Kanadyjczykom.

Przypomnijmy, że to kolejny sukces biało-czerwonych w tym sezonie. Ostatnio podczas mistrzostw Europy rozgrywanych w Gdańsku srebro wywalczyła Natalia Maliszewska, a nasza sztafeta mieszana, podobnie jak dziś, uplasowała się na trzecim miejscu. Ponadto, kilka tygodni temu mistrzem świata juniorów został Michał Niewiński w biegu na 500 metrów. Chwilę wcześniej pobił dotychczasowy rekord świata na 1500 metrów.