Nierówności na rozbiegu w Ga-Pa. Granerud zwrócił uwagę. “Strasznie mną trzęsło”

Screen: Eurosport

Halvor Egner Granerud zajął szóste miejsce w kwalifikacjach do drugiego konkursu 71. Turnieju Czterech Skoczni. Norweg po zmaganiach powiedział, że miał problemy na rozbiegu. – Strasznie mną trzęsło – przyznał w rozmowie z Kacprem Merkiem, dziennikarzem Eurosportu. 

Screen: Eurosport

Granerud w kwalifikacjach w Garmisch-Partenkirchen po raz pierwszy nie miał najlepszej noty w serii. Lider 71. Turnieju Czterech Skoczni po konkursie w Obersdorfie w sylwestra zajął szóste miejsce. W sobotę jednak nie wszystko poszło po myśli podopiecznego Alexandra Stoeckla. Po zakończeniu kwalifikacji w rozmowie z Kacprem Merkiem, dziennikarzem Eurosportu, Halvor przyznał, że coś zadziało się na rozbiegu.

Nieoczekiwane nierówności

– Miałem dzisiaj sporo problemów na najeździe w kwalifikacjach. Strasznie mną trzęsło – narzekał trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Mimo to skoczek z Oslo zachowuje duży spokój przed noworocznymi zawodami w Ga-Pa. Cały czas można od niego wyczuć dużą pewność siebie. – Będzie jutro tutaj mnóstwo ludzi, więc zapowiada się świetny konkurs noworoczny – stwierdził.

Warto dodać, że nie tylko 26-latek miał problemy na skoczni. Na nierówności na najeździe uwagę zwrócił też Dawid Kubacki, który w kwalifikacjach był najlepszy. – Telepało mną na rozbiegu. Była pewna niespodzianka na skoczni. Pierwszy skok i taka tarka, że człowiek się zastanawiał, co się dzieje – przyznał na antenie Eurosportu.

Źródło: Eurosport

Obserwuj