Niepokojące słowa Johannesa Klaebo. Norweg ma dość

fot: M. Rudzińska

fot: M. Rudzińska

Jest niekwestionowaną gwiazdą narciarstwa biegowego i sprinterskim dominatorem, ale ostatnie tygodnie dla Johannesa Klaebo nie są najlepsze. Kontuzja palców nie pozwoliła mu na start w Falun, a po powrocie nie prezentuje najwyższej formy. Możliwe, że Norweg przedwcześnie zakończy sezon.

Johannes Klaebo zajął dopiero dwudzieste piąte miejsce w niedzielnym biegu pościgowym stylem klasycznym w Östersund. Norweg stracił ponad dwie minuty do swojego rodaka – Paala Golberga – najlepszego w dzisiejszej rywalizacji. Po zawodach Klaebo dość otwarcie przyznał, że myśli o przedwczesnym zakończeniu sezonu. – To było okropne. Nic nie jest dobrze. Dla mnie to ponury dzień, zresztą podobnie jak wczoraj – mówił.

Obrońca Kryształowej Kuli dostał specjalne pozwolenie od FIS-u na przyjazd do Trondheim, gdzie ma przejść badania kontrolne ręki. Potem wspólnie z menadżerem, ojcem i dziadkiem porozmawiają na temat przyszłości Klaebo w tym sezonie. – Mam bardzo niewielką motywację. Nie będę tego ukrywał. Przez głowę przechodzi wiele myśli. Nie wiem, czy kiedykolwiek wcześniej miałem tak dość biegania na nartach – szczerze wyznał Norweg. – Mam nadzieję, ze do następnego sezonu to się zmieni – dodawał.

Źródło: sports.ru

Mateusz Król
Obserwuj