Niepokojące informacje o Dawidzie Kubackim. Co z inauguracją sezonu?
Do inauguracyjnego konkursu sezonu 2023/24 w Pucharze Świata został nieco ponad tydzień. Polscy skoczkowie ostatnie dni spędzili na szlifowaniu formy w norweskim Lillehamer. Niestety na problemy zdrowotne narzeka Dawid Kubacki. Chodzi o infekcję. Jak zdradził jednak trener Thomas Thurnbichler, zawodnik ma być gotowy na zawody w Ruce.

Materiały prasowe PZN, fot. Tadeusz Mieczyński:
Do inauguracyjnego konkursu sezonu 2023/24 w Pucharze Świata został nieco ponad tydzień. Polscy skoczkowie ostatnie dni spędzili na szlifowaniu formy w norweskim Lillehamer. Niestety na problemy zdrowotne narzeka Dawid Kubacki. Chodzi o infekcję. Jak zdradził jednak trener Thomas Thurnbichler, zawodnik ma być gotowy na zawody w Ruce.

Od kilku dni reprezentacja Polski odbyła pierwsze zgrupowanie w warunkach zimowych. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować się do startującego niebawem Pucharu Świata. W piątek 17 listopada skoczkowie mają oddać też skoki treningowe na obiekcie olimpijskim Lysgaardsbakken. Nie wiadomo jednak, czy w treningu udział weźmie Dawid Kubacki.
Dawid Kubacki zachorował. “Jestem w zasadzie przekonany, że wystartuje w Ruce”
Jak przekazał trener Thomas Thurnbichler cytowany przez portal Polską Agencję Prasową, zawodnik nabawił się drobnej infekcji. – Dawid rozchorował się. Ma nieco podniesioną temperaturę, to drobna infekcja. W Lillehammer odbył dwa treningi na skoczni, podczas których zaprezentował udane próby. Jest szansa, że w piątek także sprawdzi się na skoczni, dlatego nie wziął udziału w spotkaniu z dziennikarzami, by odpocząć i nabrać sił – zakomunikował szkoleniowiec.
– Jestem w zasadzie przekonany, że stanie na starcie konkursów w Ruce – dodał Thurnbichler, czym z pewnością uspokoił zapewne wszystkich sympatyków skoków w Polsce.
Przypomnijmy, że pierwszy konkurs nadchodzącego sezonu zaplanowano na sobotę 25 listopada. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje. Polscy skoczkowie mają udać się do Finlandii już w środę 22 listopada. Trener Thurnbichler zdecydował się powołać na zawody Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Pawła Wąska oraz Aleksandra Zniszczoła (więcej pisaliśmy tutaj).
Źródło: PAP
- PŚ w Lillehammer. Czas na drugi przystanek skoczków. Jak wypadną Polacy? (lista startowa) - 30 listopada 2023
- PŚ w Oestersund. Dobry występ polskiej sztafety! Jest czołowa dziesiątka - 29 listopada 2023
- Dawid Kubacki grzmi: Nie tędy droga - 26 listopada 2023