Niemieckie skoczkinie trenowały w Szczyrku

Kompleks skoczni narciarskich Skalite w Szczyrku
Kompleks skoczni narciarskich Skalite w Szczyrku / fot. Anna Felska

Obiekty w Szczyrku cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród polskich skoczków ale również zagranicznych. Coraz więcej reprezentacji innych państw przyjeżdża do Polski, by trenować zarówno w Wiśle, jak i w Szczyrku. Tym razem Polskę odwiedziły skoczkinie z Niemiec, które od 1 do 5 września trenowały na obiektach w Szczyrku. Na skoczni mogliśmy oglądać cała niemiecką kadrę skoczkiń w składzie: Carina Vogt, Katharina Althaus, Svenja Wuerth,  Gianina Ernst, Anna Rupprecht, Ulrike Graessler, Pauline Hessler wraz z trenerem kadry Andreasem Bauerem. Oprócz treningów na skoczni Skalite w Szczyrku, Niemki dwukrotnie odwiedziły skocznię Malinkę w Wiśle.

Do regularnych treningów po kontuzji i operacji kolana powraca mistrzyni olimpijska z Soczi – Carina Vogt, która wypowiedziała się na temat treningów w Polsce:
„W Szczyrku jestem po raz pierwszy, nigdy wcześniej nie byłam tej części Polski, do tej pory znałam tylko Zakopane.  Udało się nam spędzić  w Szczyrku naprawdę fajny tydzień. Skakałyśmy również na dużej skoczni w Wiśle, której stromy przeciwstok, muszę przyznać, sprawił mi na początku spore problemy. Tutejsze obiekty są naprawdę wspaniałe, niczego nam nie brakowało.”

O obiektach w Polsce wypowiedział się również trener niemieckich skoczkiń – Andreas Bauer:
„Mamy tu wszystko czego nam potrzeba, świetne obiekty w Szczyrku i Wiśle, hotel dwa kroki od skoczni, zaplecze sportowo-rekreacyjne. Byłoby naprawdę wspaniale powrócić tu kiedyś na zawody pucharu świata kobiet, myślę, że szczyrkowskie obiekty świetnie by się do tego nadawały.”

Na skoczni w Skalite w zeszłym tygodniu zobaczyć mogliśmy również reprezentantki USA Ninę Lussi i Nitę Englund oraz trenera amerykańskiej kadry Słoweńca Vasji Bajca. We wrześniu i październiku do Szczyrku mają również przybyć skoczkowie z Norwegii.

źródło: berkutschi.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.