Niemiecki Związek Narciarski oprotestował Twittera. “Zaprzestajemy do odwołania”

Jak poinformował Niemiecki Związek Narciarski, odtąd ich komunikaty nie będą przekazywane za pośrednictwem Twittera. Organizacja uzasadnia, że jej decyzja jest spowodowana “bieżącymi wydarzeniami związanymi z serwisem informacyjnym”.

Zmiany w komunikacji

Niemiecki Związek Narciarski zdecydował, że rezygnuje z przekazywania komunikatów za pośrednictwem Twittera. – Ze względu na bieżące wydarzenia związane z serwisem informacyjnym Twitter zaprzestajemy relacjonowania na nim do odwołania – przekazało na portalu biuro prasowe DSV.

Przypuszczalnie jest to związane z przejęciem medium przez Elona Muska. Przedsiębiorca sfinalizował transakcję pod koniec października, a już w listopadzie doszło do fali zwolnień. Przypuszcza się także, że działania nowego właściciela mogą doprowadzić do ograniczenia wolności słowa na Twitterze.

Niemiecka federacja wciąż będzie aktywna w innych mediach społecznościowych. – Jak zwykle wszystkie aktualności dotyczące narciarstwa można znaleźć na platformach społecznościowych Facebook, Instagram i TikTok oraz w newsletterze DSV! – czytamy na końcu komunikatu.

Źródło: Twitter