Niemiecki biegacz kończy karierę. Miał być świetnym sprinterem

fot. M. Rudzińska

Sebastian Eisenlauer dołączył do grona zawodników, którzy na kilka miesięcy przed startem sezonu olimpijskiego postanowili odwiesić narty na kołek. Niemiec, dwukrotny olimpijczyk (z Soczi i Pjongczangu) oraz stały punkt sztafety na ostatnich imprezach mistrzowskich, poinformował o swojej decyzji w rozmowie z dziennikarzami Allgäuer Zeitung. – Brakuje mi pasji do tego sportu – powiedział Eisenlauer.

fot. M. Rudzińska

Po ponad dziesięciu latach spędzonych na trasach biegowych całego świata Sebastian Eisenlauer powiedział w końcu “stop” i ogłosił przejście na sportową emeryturę. Niemiec, który przez wiele lat był pewnym punktem sztafety i całej kadry naszych zachodnich sąsiadów, o swojej decyzji poinformował w rozmowie z dziennikarzami Allgäuer Zeitung niespełna miesiąc po zakończeniu mistrzostw świata w Oberstdorfie. Występ w ojczyźnie był zatem dla Eisenlauera ostatnią dużą imprezą w karierze.

31-latek za główny powód swojej decyzji o zakończeniu kariery podaje brak pasji do biegów narciarskich. Niemiec twierdzi bowiem, że wypalił się w nim ogień, który motywował go do dalszych treningów. – Jeśli uprawiam wyczynowy sport i zauważam, że brakuje mi do tego pasji, to czas się rozstać. Nie ma już we mnie tego ognia – tłumaczył Eisenlauer.

Pięciokrotny uczestnik mistrzostw świata i dwukrotny olimpijczyk w trakcie swojej kariery nie należał do światowej czołówki, ale kilka razy udało mu się uplasować w najlepszej dziesiątce. Jego życiowym sezonem była zima 2015/2016, gdy zajął 34. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i trzykrotnie zajął miejsce w TOP10 zawodów najwyższej rangi. Miniony sezon Eisenlauer zakończył na 89. pozycji z dorobkiem dwudziestu dwóch punktów. – Próbowałem wielu sposobów, by wrócić do dobrej formy i zdecydowanie nie wybrałem najłatwiejszej drogi do celu. Szczerze liczyłem, że będę w stanie walczyć – powiedział pięciokrotny mistrz Niemiec, który zamierza teraz skupić się na rozwoju osobistym i studiach.

Źródło: allgaeuer-zeitung.de