Niemiecka mistrzyni testowała tory w Pekinie

fot. Brasil Zero Grau

Julię Taubitz, najlepszą zawodniczkę saneczkarskiego Pucharu Świata ubiegłej zimy, spotkał nie lada zaszczyt. Niemiecka mistrzyni mogła testować tor olimpijski w Pekinie.

fot. Brasil Zero Grau

Zwycięzca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w saneczkarstwie Julia Taubitz była jedyną reprezentantką Niemiec, która wizytowała ostatnio nowy tor olimpijski w Pekinie. Jedynie pięcioro najlepszych sportowców świata i trenerów zostało zaproszonych przez saneczkarską federację.  Ta następnie przedstawi uwagi, aby można było odpowiednio dostosować tor przed igrzyskami.

– To powszechna procedura przed najważniejszą imprezą czterolecia. Julia jest bardzo zadowolona – wyjaśnia trener Niemek Norbert Loch, zapytany przez sportschau.de. Szkoleniowiec nie zdecydował się lecieć do Chin, ponieważ chciał prowadzić “interesy” w Niemczech. Zamiast niego poleciał jego asystent – Torsten Görlitzer. Igrzyska olimpijskie odbędą się w Pekinie od 4 do 20 lutego 2022 roku.

Sama zawodniczka podzieliła się swoimi wrażeniami za pośrednictwem Instagrama. – Pozdrowienia z Chin. Prawdopodobnie nigdy nie zapomnę tego tygodnia. Kończymy właśnie procedurę homologacji. Bardzo podoba mi się ten tor – podkreśliła Taubitz.

Źródło: sportschau.de/ Instagram

Mateusz Król
Obserwuj