Niemiecka gwiazda biathlonu kończy sezon. Przegrała z chorobą

Christian Bier, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Franziska Preuss postanowiła przedwcześnie zakończyć sezon biathlonowego Pucharu Świata. Oznacza to, że Niemka nie weźmie udziału w mistrzostwach globu, które odbędą się w Oberhofie. Powodem jej decyzji są nawracające infekcje dróg oddechowych.

Christian Bier, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Franziska Preuss od początku obecnej zimy nie może dojść do optymalnej formy po przebytych przeziębieniach. W niedawno zakończonym Pucharze Świata w Anterselvie zajęła dopiero 38. miejsce w sprincie i 34. w biegu na dochodzenie. To wszystko sprawiło, że postanowiła odpocząć od biathlonu i zamierza wrócić do rywalizacji w przyszłym sezonie.

Bolesna decyzja

– Po dwóch wyścigach w Antholz podjęłam decyzję, że zakończę sezon wcześniej. W moim obecnym stanie zdrowia po prostu nie jestem w stanie zaprezentować występów, które byłyby niezbędne, aby pomóc nasz zespół na Pucharze Świata w Oberhofie – napisała w swoich mediach społecznościowych Preuss. – Jeżeli chcę kontynuować wyczynową karierę sportową na najwyższym światowym poziomie, a chcę tego w stu procentach, muszę już teraz słuchać swojego organizmu i robić wszystko, co w mojej mocy, by wreszcie wrócić do należytego zdrowia – dodała na koniec.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Franziska Preuß (@franzi110394)

Franziska Preuss w swojej dotychczasowej karierze raz triumfowała w zawodach Pucharu Świata i dwunastokrotnie stała na podium. Ponadto była pewnym punktem niemieckiej sztafety. Wraz z koleżankami z kadry zdobyła brązowy medal podczas ostatnich igrzysk w Pekinie.

Źródło: instagram