Niemiecka część prestiżowego turnieju bez udziału kibiców

fot. Tomasz Markowski

Czwarta fala koronawirusa wkracza w decydującą fazę. Mimo szczepionek, w wielu europejskich krajach notuje się rekordową liczbę zakażeń. Jednym z nich są Niemcy, którzy co roku współorganizują prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. Z tego też powodu podjęto decyzję o niewpuszczeniu kibiców na niemiecką część imprezy. Na ten moment nie wiadomo, jaki los czeka konkursy austriackie.

fot. Tomasz Markowski

W tym roku w Niemczech również bez kibiców…

Tegoroczna, jubileuszowa 70. edycja niemiecko-austriackiej imprezy tradycyjnie rozpocznie się 29 grudnia w niemieckim Oberstdorfie. Niestety jednak, zarówno konkurs na Schattenbergschanze, jak i noworoczna rywalizacja w Garmisch-Partenkirchen w sezonie olimpijskim 2021/22 również odbędą się bez udziału publiczności. Powodem takiej decyzji jest rekordowa liczba zakażeń na covid-19 w Bawarii.

– Niestety, nowe rozporządzenie rządu Bawarii nie pozostawia nam pola manewru. Szkoda, ponieważ specjalnie opracowaliśmy doskonałą koncepcję ochrony – powiedział Florian Stern, dyrektor zarządzający Skiclub Oberstdorf oraz sekretarz generalny zawodów w Oberstdorfie.

Na facebookowym profilu Audi Arena Oberstdorf poinformowano również, że osoby, które zakupiły bilety otrzymają automatyczny zwrot środków.

Jednak nie wszystko stracone?

Organizatorzy przygotowali również potencjalny plan na wypadek złagodzenia wprowadzonych niedawno obostrzeń, jednak nic nie wskazuje, żeby miało to nastąpić.

– Nie spodziewamy się tego w tej chwili, ale oczywiście jesteśmy bardzo elastyczni i możemy ponownie rozpocząć sprzedaż biletów w ciągu kilku godzin – wyjaśnił Michael Maurer, przewodniczący klubu narciarskiego Partenkirchen i szef komitetu organizacyjnego konkursu noworocznego.

Na ten moment nie wiadomo również, czy kibice zostaną wpuszczeni na austriacką część turnieju, gdyż od dwóch tygodni obowiązuje tam ścisły lockdown.

Przypomnijmy, że zaplanowane na przyszły weekend konkursy Pucharu Świata w Klingenthal również odbędą się przy pustych trybunach.

źródło: vierschanzentournee.com