Niemiecka biegaczka narciarska zakończyła karierę

fot. Xc-ski.de

fot. Xc-ski.de

Jedna z bardziej znanych niemieckich biegaczek ostatnich lat – Hanna Kolb – ogłosiła we wtorek, że kończy swoją karierę. – Narciarstwo biegowe zdominowało moje życie – napisała na Facebooku Niemka.

W przyszłym sezonie na trasach zawodu Pucharu Świata w biegach narciarskich nie zobaczymy już Hanny Kolb. Dwudziestosześcioletnia zawodniczka postanowiła, że zakończy swoją karierę. – Po bardzo ekscytującej zimie długo zajęło mi podjęcie tej decyzji – napisała na swoim profilu społecznościowym Kolb. – Dla każdego, kto mnie zna, nie jest to niespodzianka. Narciarstwo biegowe zdominowało moje życie. Był to wspaniały czas, pełen wyrzeczeń, emocji zimowych. Uwielbiałam to – dodawała.

Największym sukcesem w karierze Niemki był złoty medal w sprincie stylem dowolnym, który wywalczyła podczas mistrzostw świata U-23 w Erzurum 2012. Rok później w Libercu stylem klasycznym zapewniła sobie brąz. Dwukrotnie stawała na podium Pucharu Świata w sprintach drużynowych. Pierwszy raz z Denise Herrmann w Quebecu (2012, drugie miejsce) a drugi z Sandrą Ringwald w Planicy (2016, trzecie miejsce). Po zakończeniu kariery Kolb koncentruje się teraz na studiach pedagogicznych.

Źródło: Xc-ski.de

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.