Niemieccy alpejczycy mają nowego trenera

fot. imago/Sammy Minkoff

fot. imago/Sammy Minkoff

Christian Schwaiger z Salzburga został nowym trenerem niemieckich alpejczyków. Austriak zastąpi na tym stanowisku Mathiasa Bertholda, który chce skupić się indywidualnej pracy trenerskiej. 

Berthold ogłosił swoją rezygnację dwa tygodnie temu. Niemiecki Związek Narciarski automatycznie rozpoczął poszukiwania nowego szkoleniowca. Daleko działacze szukać nie musieli, bowiem w swoich strukturach mieli Christian Schwaiger, który w ostatnich latach udanie prowadził drużynę szybkościowców. Wcześniej był także trenerem technicznym dla: Marii Höfl-Riesch, Kathrin Hölzl i Viktorii Rebensburg. –  Christian jest doświadczonym i niezwykle kompetentnym trenerem, który zna system alpejski w Niemczech od wielu lat – powiedział szef narciarstwa alpejskiego w Niemczech Wolfgang Maier. – Cieszymy się, że znaleźliśmy w nim naszego preferowanego kandydata i czekamy na to, co przyniesie przyszłość – dodawał.

Schwaiger zdobył doświadczenie na stanowisku głównego trenera w Brytyjskim Związku Narciarskim. Tam przeprowadził rekonstrukcję wydziału alpejskiego. Pod jego kierownictwem udało się między innymi doprowadzenie Baxtera do nawiązania kontaktu ze światową czołówką.

Źródło: DSV

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.