Niemcy pod opieką Wernera Schustera aż do 2019 roku!

SAM_3937Niemiecki Związek Narciarski przedłużył kontrakt współpracy trenera Wernera Schustera z reprezentacją Niemiec aż do 2019 roku. Oznacza to, iż będzie on towarzyszył młodym skoczkom w przygotowaniach do kolejnych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Korei Południowej w 2018 roku.

Werner Schuster współpracuje z niemiecką kadrą od 2008 roku. Wcześniej związany był z ekipą Szwajcarów. W latach 1998-2007 zajmował się szkoleniem młodzieży w austriackim Stams. To właśnie pod jego opieką zrodziły się takie talenty jak Gregor Schlierenzauer czy Andreas Kofler. Ubiegły sezon przyniósł niemieckiej ekipie wiele ważnych osiągnięć m.in: złoty medal drużynowo na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, Mistrzostwo Świata w lotach narciarskich i zakończenie Pucharu Świata na trzecim miejscu podium przez Severina Freunda.

Po zakończeniu ubiegłego sezonu Niemiecki Związek Narciarski miał raczej powody do dumy niż do obaw, z tego też względu działacze niemieccy nie mieli wątpliwości co do decyzji o przedłużenie kontraktu. Werner Schuster zostaję z kadrą Niemiec aż do 2019 roku. Swojego zadowolenia nie kryje Karin Orgeldinger – Werner Schuster pracując z niemieckimi skoczkami, wykonał w ostatnich latach bardzo dobrą robotę. Horst Huttel (dyrektor sportowy w DSV – przyp. red.) znalazł nowe koncepcje w zakresie szkolenia niemieckich skoczków. Zarówno w obszarze technicznym jak i technologicznym, poczyniliśmy znaczące postępy. Chcemy nadal rozwijać istniejące projekty. Dlatego jestem zadowolony z tej decyzji. Pełen zadowolenia i optymizmu jest również sam Werner Schuster – Mamy podstawy ku temu, by zrealizować kluczowe punkty odnośnie rozwoju niemieckich skoków narciarskich.- powiedział Schuster. W ostatnich latach poczyniliśmy ogromne postępy. Chcę kontynuować mój wkład w rozwój całego systemu w ciągu najbliższych lat – zakończył swoją wypowiedź Austriak.

Źródło: deutscherskiverband.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.