Niemcy i Francuzi podali składy na PŚ w Zagrzebiu, Adelboden i Mariborze

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND
fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

W kalendarzu alpejskiego PŚ na ten tydzień znajdują się zawody kobiet i mężczyzn w slalomie w Zagrzebiu oraz slalom i gigant kobit w Mariborze i zawody mężczyzn w Adelboden w tych samych konkurencjach, w których panie rywalizować będą w Mariborze. Wczoraj nazwiska zawodników i zawodniczek na te zmagania podał Niemiecki Związek Narciarski (DSV), a dziś skład podali też Francuzi. 

Jutro w Zagrzebiu (Chorwacja) odbędzie się slalom kobiet, w którym wystartują Lena Dürr, Christina Geiger, Jessica Hilzinger, Marlene Schmotz, Marina Wallner, Susanne Weinbuchner, Maren Wiesler i Elisabeth Willibald. Jest to taki sam skład jaki wystąpił w Semmering. Najwyżej sklasyfikowana była tam Wiessler (17. miejsce), a punkty zdobyły też Willibald, Geiger i Dürr.

Dwukrotnie mniejszy skład będą mieć Niemcy na slalom mężczyzn w Zagrzebiu. Pojadą w nim Sebastian Holzmann, Felix Neureuther, Dominik Stehle, Linus Strasser. Brakuje Stefana Luitza, który jednak powróci na zawody w Adelboden.

W Mariborze (Słowenia) w slalomie gigancie Niemki wystąpią Lena Dürr i Viktoria Rebensburg. Pojawi się także trzecia Niemka, której nazwisko zostanie podane później. Natomiast w slalomie kadra niemiecka będzie taka sama jak w Zagrzebiu.

Męski skład na slalom w Adelboden (Szwajcaria) zostanie powiększony o jednego zawodnika. Jak już wspomniano wyżej dołączy do kolegów Stefan Luitz. Pozostaa czwórka będzie taka sama jak w Zagrzebiu, czyli Holzmann, Neureuther, Stehle i Strasser. Z kolei w gigancie zaprezentują się Stefan Luitz, Felix Neureuther, Dominik Schwaiger, Dominik Stehle i Linus Strasser.

W slalomie kobiet w Zagrzebiu Francję reprezentować będą Anne Sophie Barthet, Laurie Mougel, Adeline Baud-Mugnier i Estelle Alphand, zaś w slalomie mężczyzn Robin Buffet, Jean-Baptiste Grange, Julien Lizeroux, Steve Missilier, Victor Muffat-Jeandet i Alexis Pinturault.

W pierwszym dniu zmagań w Mariborze w slalomie gigancie ścigać się będą Tessa Worley, Adeline Baud-Mugnier, Coralie Frasse-Sombet, Clara Direz, Estelle Alphand i Marie Massios. Drugiego dnia w slalomie wystąpią te same zawodniczki, które będą startować w Zagrzebiu, czyli Barthet, Mougel, Baud-Mugnier i Alphand.

Na zawody gigantowe w Adelboden Francuzi delegowali szóstkę zawodników. Są to Alexis Pinturault, Mathieu Faivre, Victor Muffat-Jeandet, Steve Missilier, Cyprien Sarrazin i Greg Galeotti. Dobry występ w slalomie to z kolei zadanie dla Robina Buffeta, Jeana-Baptiste Grange’a, Juliena Lizeroux oraz trójki z giganta: Alexisa Pinturaulta, Steve Missiliera i Victora Muffat-Jeandeta.

Program zawodów na ten tydzień:

3.01 – slalom kobiet – Zagrzeb

5.01 – slalom mężczyzn – Zagrzeb

7.01 – slalom gigant kobiet – Maribor

7.01 – slalom gigant mężczyzn – Adelboden

8.01 – slalom kobiet – Maribor

8.01 – slalom mężczyzn – Adelboden

Źródło: deutscherskiverband.de, ffs.fr

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.