Niemcy bez błysku w sezonie letnim. Co na to Horngacher?

16:38, 11.10.2019 Angelika Uchacz

Trener niemieckich skoczków Stefan Horngacher podsumował występy swoich podopiecznych po zakończeniu cyklu Letniego Grand Prix w skokach naraciarskich. Jak sam przyznaje, dużo jest jeszcze do zrobienia.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem niemieckim w cyklu Letniego Grand Prix tego lata został Karl Geiger, który zajął 5 miejsce. Richard Freitag był 22., a mistrz świata Markus Eisenbichler został sklasyfikowany na 29 miejscu. Stephan Leyhe był 37., a Constantin Schmid ukończył zmagania na 39. miejscu.

Mimo takich wyników trener Niemców, Stefan Horngacher, jasno patrzy w przyszłość. Mówi, że przygotowują się na start Pucharu Świata za siedem tygodni. Nie ukrywa jednak, że przed nimi jeszcze sporo pracy. Szczególnie widoczne było to w ostatnim konkursie sezonu letniego, w którym Karl Geiger zdobył 10. miejsce, a Richard Freitag 22. Stephan Leyhe został sklasyfikowany na 22 miejscu, a Markus Eisenbichler był 24.

-Wiatr nie pobłogosławił nas w Klingenthal, ale często musimy skakać w zmieniających się warunkach. Chłopcy spisali się naprawdę dobrze technicznie, a skoki, które widziałem były naprawdę dobre - podsumował trener. - To były dwa fajne dni treningowe - zakończył Horngacher.

Źródło: sueddeutsche.de/ informacja własna