Niemała odwaga Graneruda. Wyznał, że walczy z problemem mentalnym

screen - Eurosport/Instagram

Halvor Egner Granerud podczas ostatnich konkursów pokazywał zarówno wysoką jak i niestabilną formę. Okazuje się, że problem Norwega nie leży tylko w przygotowaniu fizycznym czy zagubionej technice, ale przede wszystkim psychice. – Zacznę od uznania tego problemu i pracy nad nim – napisał zawodnik na Instagramie. 

screen – Eurosport/Instagram

Frustracja i zawód

26-latek z Oslo jest znany z tego, że otwarcie mówi i pisze o tym, co myśli. Nie inaczej było przy okazji tego, co działo się podczas weekendów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt oraz Engelbergu. Granerud prezentował znakomitą formę podczas treningów i kwalifikacji. Gdy dochodziło jednak do konkursów, Norweg zawsze oddawał jeden słabszy skok. Zwykle w drugiej serii prezentował gorszą próbę, choć w Szwajcarii to skok z pierwszej rundy nie zadowolił czołowego zawodnika.

Mowa wciąż o bardzo wysokich lokatach w TOP6, choć Halvora stać na jeszcze więcej. I to triumfatora Pucharu Świata 2020/2021 męczy i nurtuje. Po pierwszej serii konkursu w Engelbergu, w którym ostatecznie zajął piąte miejsce, był sfrustrowany. – Nie wiem, może znajdę sobie do roboty coś innego niż skoki… – mówił wtedy w wywiadzie dla norweskiego Viaplay.

Szczere wyznanie

Na zakończenie pierwszego periodu sezonu Halvor Egner Granerud otwarcie przyznał, co jest jego problemem. Na swoim Instagramie napisał, że próbuje pokonać pewną barierę psychologiczną, z którą zamierza się zmierzyć przy pomocy trenera mentalnego. – Brak możliwości pokazania swojego normalnego dobrego poziomu podczas konkursów jest trudne – stwierdził.

– Zmaganie się z blokadą mentalną różni się od zepsutej pozycji najazdowej. Zacznę od uznania tego problemu i pracy nad nim. Po długiej rozmowie z trenerem mentalnym po sobotnim konkursie poczułem, że niedziela to wielki krok naprzód – dodał. Wyznanie podopiecznego Alexandra Stoeckla skomentował m.in. Killian Peier. – Dzięki za podzielenie się tym. Nie trać optymizmu – napisał pod postem Graneruda.

Źródło: Instagram