Niebywały transfer potwierdzony! Wielka biegaczka z karabinem. W takim momencie

fot. M. Rudzińska

Niesamowicie szokujące informacje docierają do nas ze Słowenii. Anamarija Lampic zmienia dyscyplinę. Świetna sprinterka pójdzie śladem Stiny Nilsson i będzie trenować biathlon. 

fot. M. Rudzińska

Anamarija Lampic po sezonie 2021/2022 nie ukrywała żalu do krajowej federacji narciarskiej. Słowenka podkreślała, że związek traktuje ją nieprofesjonalnie. O pozostaniu w biegach na przyszłą zimę wypowiadała się dwuznacznie. – Mogę startować, ale może przytrafić się niespodzianka i w ogóle mnie tam nie będzie. W zależności od tego, jakie warunki trenowania będziemy mieć na przyszły rok. Mam już dość startowania na tak wysokim poziomie i wiecznym błaganiu o wszystko na kolanach. Czas uzgodnić przed Planicą czy stawiamy na profesjonalizm, czy turystyka – stwierdziła.

To koniec. Czas na biathlon

Jak się okazało, Lampic nie doczekała się odpowiedniej reakcji ze strony osób stojących na czele biegów w jej kraju. Można było zastanawiać się nad jednym – na jakie kroki w takiej sytuacji zdecyduje się Anamarija, biorąc pod uwagę fakt, że w przyszłym sezonie odbędą się mistrzostwa globu w Planicy. To mogłoby się wydawać mocnym argumentem za tym, aby 26-latka kontynuowała karierę biegaczki.

Innego zdania były słoweńskie media, które dziś zaczęły rozpisywać się nad przejściem rewelacyjnej sprinterki do biathlonu.

“Żegnajcie, biegi”

No i stało się. Anamarija Lampic oficjalnie potwierdziła za pośrednictwem portali społecznościowych, że zakłada karabin na plecy i zmienia dyscyplinę. – Żegnajcie, biegi. Witaj, biathlonie – napisała na Instagramie. Zawodniczka pójdzie więc śladem Denise Herrmann czy Stiny Nilsson, którą uważa za wzór do naśladowania.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Anamarija Lampič (@anamarija.lampic)

Dla biegów to ogromna strata. Lampic była wielką postacią pucharowych tras, zwłaszcza tych sprinterskich. Jej największymi sukcesami są trzy medale mistrzostw świata, a także zdobycie małej Kryształowej Kuli.

Źródło: Instagram zawodniczki/informacja własna