Niebiosa przeciwko zawodom w Sankt Anton, Puchar Świata kobiet odwołany

fot: Robert Brands / CC BY ND

fot: Robert Brands / CC BY ND

Intensywne opady śniegu, które uraczyły swoją obecnością austriacki Tyrol, przyczyniły się do odwołania zawodów Pucharu Świata w Sankt Anton am Arlberg, zaplanowane na ten tydzień. Zaważyły kwestie bezpieczeństwa, które nie może być zagwarantowane w obecnych warunkach.
Brak śniegu to dla narciarstwa alpejskiego spory problem. Niestety nadmiar śniegu potrafi równie dobrze pokrzyżować plany organizatorom zawodów Pucharu Świata. O zagrożeniu dla rywalizacji w Sankt Anton wiadomo było już od jakiegoś czasu i uprzednio został już odwołany pierwszy trening zjazdu, mając świadomość, że nie uda się przygotować trasy zjazdowej na czwartek. Służby porządkowe zdążyły usunąć już 120 000 metrów sześciennych śniegu, lecz niestety ta praca okazała się daremna. Wysoki, czwarty stopień zagrożenia lawinowego jaki ogłoszono w rejonie Sankt Anton i przewidywane dalsze opady śniegu zmusiły Komitet Organizacyjny zawodów Pucharu Świata, Austriacki Związek Narciarski i FIS do podjęcia decyzji o odwołaniu zaplanowanych na 11-12 stycznia. Do dziś spadło już ok. 3 metrów śniegu, a spodziewać można się kolejnych opadów w wysokości 1 metra. Na szczytach gór warstwa śniegu to nawet 4 metry.

Do rywalizacji w Pucharze Świata w Sankt Anton powrócić miała Lindsey Vonn, która jeszcze w tym sezonie nie startowała, gdyż doznała kontuzji kolana jeszcze przed zawodami w konkurencjach szybkościowych w Lake Louise. Na swój powrót będzie więc musiała jeszcze poczekać. Również zapowiadanych kilka debiutów, m.in. dobrze spisującej się w Pucharze Europy Nadii Delago, nie dojdzie na razie do skutku.Źródło: nachrichten.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.