Nie żyje prezes Polskiego Związku Sportów Saneczkowych

Michał Jasnosz

fot. pzssan.pl

Michał Jasnosz
fot. pzssan.pl

Złe wieści napływają do nas ze świata saneczkarstwa. W niedzielę zmarł Michał Jasnosz – Prezes Polskiego Związku Sportów Saneczkowych. Miał 71 lat. 

W niedzielę zmarł prezes Polskiego Związku Sportów Saneczkowych Michał Jasnosz. Swoją funkcję w federacji pełnił od grudnia 2012, a jego kolejna kadencja miała upłynąć w 2022 roku, czyli po igrzyskach w Pekinie. Mieszkał w Krynicy i prowadził tam własną działalność gospodarczą. Niegdyś był także wiceprezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Jasnosz był laureatem plebiscytu “Gazety Krakowskiej” na Człowieka Roku 2004 w woj. małopolskim, zwycięzcą plebiscytu “Społecznik-Wolontariusz Roku 2013”. Odznaczony m.in. Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, złotym medalem „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego” , złotym medalem „Za Zasługi dla Sportu”, złotą odznaką Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, złotą odznaką Polskiego Związku Sportów Saneczkowych. Pogrzeb Michała Jasnosza odbędzie się 4 października o godz. 14 na Cmentarzu Parafialnym w Tyliczu.

Źródło: http://www.pzssan.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.