Nie tylko Stoeckl. Kontrakt trenera norweskich skoczkiń też zostanie przedłużony

Wszystko wskazuje na to, że norweska skoczkini Maren Lundby nie zmieni trenera do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. – Chcę dalej z nią pracować, ale na razie nie było czasu rozmawiać o formalnościach – powiedział Christian Meyer.

Maren Lundby najwyraźniej doskonale czuje się pracując z trenerem Meyerem. W ubiegłym sezonie cztery razy sięgała po pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Świata. Na mistrzostwach świata niewiele zabrało do medalu. Zajęła pechowe, czwarte miejsce. W klasyfikacji generalnej na zakończenie sezonu zajęła trzecie miejsce. – Tego lata zajęliśmy się spotkaniami dotyczącymi sezonu i spraw sponsorskich – mówi trener Christian Meyer. – Chcę dalej z nią pracować, ale na razie nie było czasu rozmawiać o formalnościach – dodaje.

Współpracę z Meyerem chce kontynuować Norweski Związek Narciarski. Jak dowiedziała się stacja NRK, prawdopodobne jest, że związek, zwiąże się z obecnym szkoleniowcem kadry kobiet aż do następnych Igrzysk w Pekinie. – Christian jest najwyraźniej najlepszym kandydatem. Jest oddany, lojalny i pozytywny. Mamy wspólny cel, aby wyjaśnić to przed rozpoczęciem sezonu zimowego, mówi dyrektor sportowy Clas Brede Bråthen.

Źródło: Nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.