Nie tylko skoki w Courchevel. Będzie wielka feta cześć alpejczyka

Zawodom Letniej Grand Prix w Courchevel towarzyszyć będzie szereg wydarzeń mających na celu uatrakcyjnić kibicom emocjonowanie się występami skoczków narciarskich. Największą atrakcją będą pokazy akrobacji lotniczej i wielka feta na cześć Alexisa Pinturault.

fot. rk-photography.ch

Święto, które potrwa od 6 do 7 lipca będzie okazją do podziwiania zdolności zespołu akrobacyjnego Sił Powietrzno-Kosmicznych oraz zobaczenia F86/E Sabre US Air Force, które znane jest z uczestnictwa na wojnie w Korei. Ponadto dla najbardziej odważnych przygotowano pierwsze loty z firmą Alpine Arlines, a także pierwsze loty samolotów akrobacyjnych Adrenaline Flight.

Sobotni konkurs skoków w Courchevel pozwoli kibicom pogratulować zdobycia kryształowej kuli przez Alexisa Pinturaulta, który w sezonie 2020/2021 okazał się najlepszy w PŚ w narciarstwie alpejskim. Ponadto z widownią pożegnają się Lea Lemare i Lucile Morat, które nie dawno zakończyły kariery skoczkiń narciarskich.

Obecność widowni na wyżej wspomnianych wydarzeniach jest możliwa dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu imprezy przed potencjalnym rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa. Uczestnicy zmagań będą zobligowani do pokazania świadectwa szczepień lub okazać negatywny wynik testu PCR.

W dotychczasowej historii Letnia Grand Prix w Coruchevel odbywa się regularnie od 1997 roku. W latach 2012-2013 rozegrano tu po dwa konkursy, z których jeden to rywalizacja zespołowa. W ubiegłym roku zmagania na francuskiej skoczni nie odbyły się, czego przyczyną było zbyt duże nasilenie epidemiologiczne.

Źródło: lejournaldeleco.fr