Piotr ŻyłaPodchodzę do maszyny, wrzucam 5 zł… przegrałem. Cholera, może raz jeszcze spróbować? Let’s go! Wrzucam kolejną piątkę, kolejną i jeszcze kolejną. Mam dziś totalnego pecha. A co mi tam, wrzucę jeszcze jedną. Ostatnią z portfela. Przegrałem! Wszystko przegrałem. Tak mi się jakoś dziwnie to kojarzy z Polskim Związkiem Narciarskim. Wrzucasz całe siły, jeździsz na zawody i konferencje. Oni natomiast w pewnym momencie zdecydują, że nic ci się nie należy.

Skandaliczną wiadomością dla mnie było utajenie przedsezonowej konferencji prasowej Polskiego Związku Narciarskiego. Dowiedzieliśmy się o tym wydarzeniu z profilu Macieja Kota na Facebook’u. Halo, co jest grane? Wstyd! O wszystkich wydarzeniach do tej pory byliśmy informowani. Na raz zdecydowano, że tych początkujących nie zawołamy. Niech jadą ci z “większych redakcji”. Nomen omen Ci, wśród których niektórzy nie odróżniają Stocha od Żyły. Oni mogą sobie olać zawody niższej rangi, bo PZN i tak ich zaprosi. My tylko mamy zapchać dziury, kiedy Ci wielcy nie jadą na zawody. Od nas wymaga się więcej materiałów własnych i blokuje się dostęp do informacji z pierwszej ręki. Jako jeszcze mniejsza redakcja zaproszeni byliśmy w kwietniu na konferencję posezonową. Teraz tym bardziej nic nie rozumiem… Dlaczego? Za dużo zjemy? Być może to był główny powód? Rarytasy w cateringu… tylko dla elity.  Żenada. Nie wiedziałbym co zrobić z gadżetami? Może my nie pasujemy do Gołębiewskiego? Może, może… nic już tutaj nie pomoże. Nie dla psa kiełbasa? Zadowolić się resztkami?  Nie obchodzi mnie co sobie teraz pomyślą. Nie chcę nikogo urazić. Jednak my i inni  tacy “mniejsi”, zostaliśmy niesprawiedliwie potraktowani. Szalenie jest mi przykro…

Głowa do góry. Przecież po nocy przychodzi dzień. Nie damy się zatrzymać. Zwłaszcza, kiedy Was przybywa coraz więcej. Dziękujemy zatem za wsparcie! My zostajemy na polu bitwy. Wprawdzie pewnie cel się oddalił. Natomiast sportowców będziemy wspierać nadal. Skoczkom i skoczkiniom życzymy udanej zimy! A konferencja… żadnej konferencji zwyczajnie nie było.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.