Nicolas Mayer zakończył karierę

Fot. berkutschi.com
Fot. berkutschi.com

 

 

 

 

 

 

Do bardzo długiej już listy skoczków, którzy po minionym sezonie 2014/2015 postanowili zakończyć swoje sportowe kariery, dołączył Nicolas Mayer. 25-letni Francuz, jako główną przyczynę rezygnacji podał brak perspektyw na dalszy rozwój i co za tym idzie, świetne wyniki. 

Według Mayera, zbyt mało funduszy przeznacza się na francuskie skoki narciarskie. To automatycznie wpływa na ich aktualny poziom. Gdy zaczynałem skakać, było nas 10 i duży sztab trenerski. Obecnie, mamy zaledwie 2,3 zawodników prezentujących wysoki poziom. Żeby osiągnąć sukces, trzeba współpracować z drużyną, ważne jest aby się wspierać – mówi Mayer. Dodatkowo, zarobki skoczków we Francji są o wiele niższe niż np. piłkarzy – dodaje były już skoczek.

Niespełnionym marzeniem Francuza pozostaje występ w Igrzyskach Olimpijskich. Na Olimpiadę w Vancouver w 2010 roku nie zdołał się zakwalifikować, natomiast cztery lata później, w Soczi, w Igrzyskach, również nie wziął udziału. Przeszkodziły mu problemy ze zdrowiem. Mayer ma jednak też miłe wspomnienia związane z trenowaniem skoków narciarskich. Jednym z takich jest np. zajęcie trzeciego miejsca w konkursie mieszanym Letniej Grand Prix w Courchevel, jego rodzinnej miejscowości. Ekipa składała się wtedy właśnie z Nicolasa Mayera, a oprócz niego skakali jeszcze Vincent Descombes-Sevoie, Coline Mattel oraz Lea Lemare.

Teraz, po odwieszeniu nart na przysłowiowy kołek, Francuz ma zamiar pracować w biznesie, który związany będzie, oczywiście ze sportem.

Źródło:  nordicmag.info

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.