Nico Walther zakończył karierę

17:27, 04.03.2020 Kamil Karczmarek

Po mistrzostwach świata w Altenbergu bobslejowy sezon 2019/20 został zakończony. Tuż po zdobyciu brązowego medalu Nico Walther ogłosił zakończenie sportowej kariery.

Walther rozpoczął karierę sportową jako saneczkarz. Najważniejsze sukcesy odnosił jednak już jako pilot bobslei. Jego największym osiągnięciem jest srebrny medal olimpijski w czwórkach na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Zdobył także 3 medale mistrzostw świata, w tym kilka dni temu w Altenbergu. Niemiec wywalczył brąz w czwórkach po wyrównanej rywalizacji, nawet prowadząc. Tydzień wcześniej miał szansę na zdobycie krążka w dwójkach, ale w ostatnim ślizgu spadł z 2. na 4. miejsce. W sezonie 2015/16 wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata w łącznym zestawieniu czwórek i dwójek. Dziewięciokrotnie triumfował w zawodach Pucharu Świata.

Ostatni okres w karierze Nico Walthera nie był najlepszy. Przez kontuzję stracił połowę minionego sezonu. Medal na mistrzostwach świata okazał się szczęśliwym końcem nie tylko problemów, ale także całej bogatej kariery. - Po bardzo wymagającym sezonie brąz smakuje dla mnie jak złoty medal. Jednak po tych wszystkich trudnościach po raz pierwszy w życiu czuję strach podczas zjazdów i przed dużymi prędkościami. Dlaczego myślę, że przyszedł czas, żeby odejść - powiedział niemiecki pilot dla Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu (IBSF).

źródło: ibsf.org