Nick Alexander zakończył karierę

fot.: facebook.com/skijumpingalexander

fot.: facebook.com/skijumpingalexander
fot.: facebook.com/skijumpingalexander

W ubiegłym tygodniu podczas mistrzostw USA w skokach narciarskich dobrze znany członek amerykańskiej kadry nie pojawił się na liście startowej. Teraz już wiemy, iż Nick Alexander oficjalnie zakończył swoją karierę.

“Ruszyłem naprzód i zakończyłem przygodę ze sportem, jakim są skoki narciarskie. Było wiele czynników, które przyczyniły się do mojej decyzji, ale prosty fakt, jakim jest to, że nie robiłem żadnych postępów, sprawił, że zrozumiałem, iż czas na zmiany” – Amerykanin napisał w oświadczeniu na swoim facebook’u

Nick znalazł nowe zadanie w kompletnie innym polu. Rozpoczął pracę jako inżynier w Dartmouth Hitchcock Medical Center w Lebanon. Jego zadaniem jest naprawa zepsutych bądź wadliwych sprzętów medycznych. Jest to dla niego wyzwanie, ale lubi to zajęcie.

Nick Alexander startował w Pucharze Świata od 2009 roku, jego najlepszym wynikiem było 27 miejsce podczas konkursu w Willingen w 2015 roku. Podczas swojej kariery raz stanął na podium, kończył zawody Letniego Grand Prix w czołowej dziesiątce wiele razy i reprezentował swój kraj podczas Igrzysk Olimpijskich dwa razy.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.