Nękana kontuzjami mistrzyni wraca do formy. Czy wystąpi na igrzyskach?

fot: M. Rudzińska

Po wielu miesiącach nieustannie nawracających problemów zdrowotnych jedna z czołowych biegaczek narciarskich ostatnich lat – Ingvild Flugstad Oestberg – wreszcie zdaje się mieć powody do optymizmu. Jakiś czas temu Norweżka powróciła do treningów, a jej forma stale rośnie. Sama zainteresowana wierzy zaś, że uda jej się wywalczyć miejsce w drużynie narodowej na nadchodzące igrzyska olimpijskie.

fot: M. Rudzińska

Ingvild Flugstad Oestberg jest, bez wątpienia, jedną z najbardziej znanych, a przy tym również najbardziej utytułowanych biegaczek narciarskich ostatnich lat. Sześć medali mistrzostw świata, trzy krążki wywalczone na igrzyskach olimpijskich oraz czterokrotne ukończenie sezonu na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (w tym zwycięstwo w sezonie 2018/2019) potwierdzają wielką klasę tej zawodniczki.

Niestety, w ostatnich kilkunastu miesiącach zamiast pisać o kolejnych sukcesach Norweżki, informowaliśmy Was o wciąż powracających perturbacjach zdrowotnych 30-latki z Gjoevik. Z tego właśnie powodu rodaczka Marit Bjoergen nie wystartowała w żadnych zawodach pucharowych sezonu 2020/2021.

Na szczęście, wiele wskazuje na to, że problemy te Oestberg ma już za sobą. Norweżka wznowiła treningi, a jej forma szlifowana „na krajowym podwórku” nieustannie rośnie. – Obecnie trenuje mi się bardzo dobrze, moja forma jest całkiem niezła. Oczywiście, że wolałabym w tym czasie jechać z innymi członkami zespołu na zgrupowanie wysokogórskie. Ale trenuję z dziewczynami, kiedy jestem w domu, a one przebywają w Oslo – powiedziała tryumfatorka Tour de Ski 2018/2019.

Jak przyznaje, jej głównym celem na nadchodzący sezon jest wznowienie występów w zawodach pucharowych i awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie, które w dniach 2-20 lutego 2022 roku odbędą się w Pekinie. – Nie ma wątpliwości, że bardzo by mi się to podobało. Mam nadzieję, że stanie się to jak najszybciej i dostanę się do kadry na igrzyska olimpijskie. Ale niczego nie mogę zagwarantować. Robię jednak co w mojej mocy, aby wywalczyć sobie prawo startu na igrzyskach – dodała Oestberg.

Źródło: informacja własna/sports.ru