Nawałnica w Wiśle. Małysz pokazał dramatyczne wideo. “Galeria całkowicie zalana”

fot. M. Rudzińska / Screen FB

Przykrymi wieściami podzielił się w mediach społecznościowych Adam Małysz. Szeroko opisywana w polskich mediach nawałnica, która wyrządziła wiele szkód w jego rodzinnej Wiśle, przyczyniła się także do zalania galerii trofeów polskiego mistrza. – Obecnie staramy się naprawić szkody – pisze były skoczek.

fot. M. Rudzińska / Screen FB

Gwałtowne zjawiska atmosferyczne dawały się we znaki mieszkańcom woj. śląskiego niemal przez cały weekend, najbardziej na południu regionu. W sobotę w Wiśle w ciągu doby spadło ponad 100 mm deszczu, a w Szczyrku ponad 80 mm. W wielu miejscach opady wyniosły 50-60 mm. Doprowadziło to m.in. do wezbrania rzek i wielu podtopień piwnic domów.

Nawałnica w Wiśle. Straty ma też Adam Małysz

– Zalany obiekt basenu w centrum miasta, czyli kończymy rzeczywiście sezon. Szacowane szkody w granicach od 10-13 milionów złotych. Cała technologia i kwestia zagospodarowania terenu jest w zasadzie do wymiany, bo wszystko poderwało, podmyło i naniosło niesamowitego szlamu, piasku. Elektronika ucierpiała bardzo mocno, czyli całe sterowanie obiektem, więc tutaj rzeczywiście są dosyć duże straty – mówił na antenie RMF FM Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

O szkodach w mediach społecznościowych napisał też był skoczek Adam Małysz. Obecny prezes Polskiego Związku Narciarskiego poinformował, że ucierpiała jego galeria trofeów.

– Z powodu silnych opadów deszczu, które nawiedziły całą Wisłę w ubiegły weekend, moja Galeria Sportowych Trofeów została całkowicie zalana – czytamy na Facebook’u. Czterokrotny mistrz świata zapewnia, że wkrótce dojdzie do naprawy uszkodzeń.

– Obecnie staramy się naprawić szkody wyrządzone przez powódź, aby jak najszybciej móc się dla Was ponownie otworzyć. Przepraszamy za utrudnienia – dodał Małysz.

 

Źródło: Facebook / RMF FM / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj