Nastasia Noens nie wystąpi już w sezonie 2016/2017

fot. Pierre Dognet / CC BY NC ND

fot. Pierre Dognet / CC BY NC ND

Nastasia Noens poinformowała dziś, że nie będzie już startować w żadnych zawodach w sezonie 2016/2017. Francuska slalomistka nie miała w tym sezonie wielu występów, gdyż rozpoczęła starty później z powodu odniesionej pod koniec poprzedniego sezonu kontuzji. 

Noens w marcu ubiegłego roku zerwała więzadła krzyżowe podczas finałowych zawodów PŚ w Sankt Moritz. Do rywalizacji powróciła dopiero 29. grudnia w Semmering. W tych zawodach nie ukończyła pierwszego przejazdu. Później startowała także w PŚ w Mariborze, gdzie nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu oraz we Flachau, gdzie była 25. Na MŚ w Sankt Moritz Francuzka zajęła 12. miejsce, co można uznać za dobry wynik, porównując z jej pozostałymi rezultatami z tego sezonu. Była rezerwową zawodniczką w drużynie, która wywalczyła złoty medal. Wprawdzie nie jechała w żadnym wyścigu w konkurencji drużynowej, ale medale otrzymał cały zespół. W kolejnych slalomowych zawodach PŚ w narciarstwie alpejskim kobiet w Squaw Valley Nastasia nie wystąpi. Francuska alpejka zamierza skupić się w końcówce sezonu wyłącznie na treningu i odbudowie dawnej formy.

Najbardziej udanym sezonem w karierze Nastasii Noens był sezon 2015/2017, w którym zajęła 7. miejsce w klasyfikacji slalomowej i raz stała na podium, po zawodach w Crans Montana, w których zajęła drugie miejsce. To właśnie ten najlepszy sezon zakończyła kontuzją.

Źródło: facebook.com/nastasianoens

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.