Narty w sieci (2). Trzydziestka Wierer, początki Nilsson

fot. Mateusz Król

fot. Mateusz Król

Kolejna niedziela, a więc czas na przegląd portali społecznościowych sportowców zimowych. Tym razem sprawdzamy, co słychać u biathlonistów. Dzisiaj m.in. o urodzinach triumfatorki Pucharu Świata 2019/2020, treningu strzeleckim mistrzyni olimpijskiej w biegach czy wyborach na nowego prezesa PZBiath.

1. Urodziny królowej

Dorothea Wierer w piątek obchodziła swoje trzydzieste urodziny. Triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020 oraz dwukrotna indywidualna mistrzyni świata z Anterselvy z tej okazji wstawiła zdjęcie na Instagrama, dodając żartobliwy opis. Miłe komentarze pojawiły się od jej rywalek z tras, m.in. Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Roiseland oraz Franziski Preuss.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

🥂 🆂o 🅷appy 🅸m 🆃hirty 🥂😜 #beviamocisopra Grazie a tutti

Post udostępniony przez ᴰᴼᴿᴼᵀᴴᴱᴬ ᵂᴵᴱᴿᴱᴿ ️️ (@dorothea_wierer)

2. Supersprinterka kontra strzelnica

Ile można nauczyć się przez rok? Na to pytanie odpowiedź znajdziemy podczas kolejnego sezonu Pucharu Świata. Mowa oczywiście o zmienieniu dyscypliny przez Stinę Nilsson. Jedna z najlepszych sprinterek ostatnich lat, mistrzyni olimpijska w tej specjalności, wstawiła zdjęcie ze strzelnicy. Jak widać, Szwedka już teraz nabywa umiejętności strzeleckich.

3. Nowy prezes PZBiath

Zbigniew Waśkiewicz został następcą Dagmary Gerasimuk na pozycji prezesa Polskiego Związku Biathlonu. Dotychczasowy dyrektor sportowy kierował już związkiem w latach 2006-2014.

4. Zostań w domu i… ćwicz

Sportowcy w tym trudnym okresie panującej pandemii koronawirusa zachęcają do ćwiczeń w domu. Kamila Żuk przypomina, że kwarantanna wcale nie musi oznaczać rezygnacji z wysiłku fizycznego. 22-letnia biathlonistka dodała krótki filmik z treningu. Zdjęcie z domowych ćwiczeń wstawił także czołowy zawodnik sezonu 2019/2020 Francuz Quentin Fillon Maillet.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Mon occupation de l’après-midi.🚴🏻‍♂️ #stayhome

Post udostępniony przez Quentin fillon maillet (@quentinfillon)

5. Pierwszy kwietnia z francuskim mistrzem

Międzynarodowa Unia Biathlonu w ramach żartu na Prima Aprillis opublikowała wpis, w którym umieściła informację o chęci włączenia zawodów rozgrywanych techniką klasyczną. Martin Fourcade na Twitterze odpowiedział, iż nie podoba mu się ten pomysł. Francuz dodał, że to z tego powodu zakończył karierę.

6. Dominatora chęć pomocy

Johannes Boe także wyraził chęć pomocy światu w obecnej bardzo trudnej sytuacji. Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020 na swoich profilach społecznościowych zaproponował jeden ze sposobów włączenia się w akcję walki z koronawirusem.

7. Wpadka za wpadką

Międzynarodowa Unia Biathlonu jak co roku opublikowała film z wpadkami i śmiesznymi momentami, które wydarzyły się w minionym sezonie. Ujęcia nie zabrakło na szkoleniowca reprezentantek Polski Michaela Greisa.

8. Weekend po sportowemu 

Niemiecka biathlonistka Denise Herrmann, jedna z najszybszych zawodniczek w pucharowej stawce, weekend spędziła po sportowemu. Wicemistrzyni świata w biegu pościgowym z Anterselvy wybrała się na wycieczkę rowerową.

9. Świat z perspektywy drona

Włoch Dominik Windisch na swoim instagramowym profilu wstawił filmik, w którym ukazał ujęcia na świat z perspektywy… drona. – Jeśli nie mogę wyjść z domu, to przynajmniej dron może – napisał złoty medalista biegu masowego mistrzostw globu z 2019 r.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

If I can’t leave the house, then at least the drone can 😉 #ichbleibezuhause #restiamoacasa #südtirol @bookingsouthtyrol @visitsouthtyrol

Post udostępniony przez Dominik Windisch (@dominik.windisch)

10. Powrót do finałowego dnia

Kaisa Makarainen powróciła do dnia 14 marca, kiedy to po raz ostatni wystartowała w Pucharze Świata. Finka we wpisie m.in. podziękowała wszystkim za wiadomości oraz przypomina, że obecnie najważniejszym jest pozostanie zdrowym.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Throw back to my last World Cup race 14.03.20 The day of big emotions. It’s hard to let go, even though you know the decision is right. – I can not thank enough all of you who has sent me message in one way or another 🙏🏼❤️ I haven’t been able to answer to you all, you’ve made me cry and laught 😢😅 It means the World to me that you’re so many out there! – We’re all living very confusing time right now, most important is to stay healthy, that’s what I wish to all of you 😘 Thank You, Take Care. Yours, Kaisa – More #tb coming soon 🤗 #careerend #kontiolahti #biathlonfamily #fischerracefamily #biathlonworld 📸 SAhL / Andrei Ivanov

Post udostępniony przez Kaisa Mäkäräinen (@kaisamakarainen)

Źródło: Instagram/Facebook/Twitter

%d bloggers like this: