Nartorolkowy Puchar Polski w Sokółce odwołany

Polski Związek Narciarski przekazał dziś do wiadomości za pomocą swojej strony internetowej, iż zaplanowane na 29 września zawody z cyklu Pucharu Polski nie odbędą się. Biegacze narciarscy mieli wówczas rywalizować w podlaskiej Sokółce.

Rywalizacja w zawodach o Puchar Polski jest stałym elementem przedsezonowego treningu rodzimych biegaczy narciarskich. W tegorocznym cyklu startowali najlepsi polscy zawodnicy, jak Maciej Staręga (triumfator zawodów w Bystrej), a także Dominik Bury, zwycięzca biegu w Jasienicy. W ten weekend zawodnicy nie będą mieli jednak okazji do startu, a powody takiej decyzji nie są jasne.

 – Wiadomość dotarła do nas dzisiaj, bez uprzedniego kontaktu ze strony Organizatora (Podlaskiego Okręgowego Związku Narciarskiego – przyp.red.) i informacji o jakichkolwiek zagrożeniach, które mogłyby skutkować odwołaniem zawodów – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie pzn.pl.

Kolejną imprezą, zarazem wieńczącą tegoroczny cykl letnich zmagań, będzie rywalizacja o Puchar Wójta w Ptaszkowej. Zawody potrwają od 5. do 6. października.

źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.