Nartorolkowe Mistrzostwa Świata zagoszczą na Łotwie

fot: campioni.cn

fot: campioni.cn

W dniach 8-11 sierpnia w łotewskiej Madonie rozgrywane będą Nartorolkowe Mistrzostwa Świata organizowane pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). O medale powalczy ponad 160 sportowców z 15 krajów, a na liście startowej nie zabraknie wielu uznanych biegaczy narciarskich.

Nartorolkowe Mistrzostwa Świata będą głównym punktem sezonu letniego Pucharu Świata w biegach na nartorolkach. Na Łotwie, która po raz pierwszy w historii będzie gościć tę imprezę, odbędą się cztery biegi medalowe: starty interwałowe na 10 i 15 kilometrów, sprint na 200 metrów, biegi masowe na dystansie 15 i 20 kilometrów oraz sprinty drużynowe. Rywalizacja rozpocznie się 8 sierpnia, a zakończy w niedzielę 11 sierpnia. Madona ma już doświadczenie w organizacji tego typu imprez, bowiem przez cztery ostatnie lata była gospodarzem nartorolkowego Pucharu Świata.

Na liście startowej mistrzostw świata nie zabraknie gwiazd narciarstwa biegowego. Wśród zgłoszonych zawodników znaleźli się choćby Aleksander Bolszunow czy Natalia Niepriajewa, czyli liderzy kadry Rosji w minionym sezonie zimowym, a także Aleksiej Czerwotkin (srebrny medalista olimpijski w sztafecie z Pjongczangu). Warto także wspomnieć o jednej z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii pucharowych zmagań na nartorolkach – Linn Soemskar. Szwedka ma w swoim dorobku pięć tytułów mistrzyni świata.

Dwa lata temu, gdy mistrzostwa odbywały się w miejscowości Sollefteå, złote krążki zdobyli: Aleksander Bolszunow, Emanuele Bechis, Anders Svanebo i reprezentacja Norwegii. W gronie kobiet bezkonkurencyjna była Linn Soemskar, która przed własną publicznością zgarnęła trzy medale z najcenniejszego kruszcu. Szwedka przegrała jedynie w sprincie (była trzecia), a zawody wygrała Rosjanka Olga Łetuchiewa.

Terminarz Nartorolkowych Mistrzostw Świata Madona 2019:

08.08 – bieg na 10 kilometrów kobiet (start interwałowy)
bieg na 20 kilometrów mężczyzn (start interwałowy)

09.08 – sprint kobiet – 200 metrów
sprint mężczyzn – 200 metrów

10.08 – bieg masowy kobiet – 10 kilometrów
bieg masowy mężczyzn – 20 kilometrów

11.08 – sprint drużynowy kobiet 1,1 km x 3
sprint drużynowy mężczyzn 1,4 km x 3

Źródło: FIS, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.