Nartorolkowe Mistrzostwa Świata: Sprinty dla Linn Soemskar i Ragnara Bragvina Andresena

fot: xc-ski.de

fot: xc-ski.de

Drugiego dnia odbywających się w Madonie Nartorolkowych Mistrzostw Świata o medale rywalizowano w sprincie na 200 metrów. Złote krążki wywalczyli Szwedka Linn Soemskar i Norweg Ragnar Bragvin Andresen. Wśród juniorek triumfowała Julie Henriette Arnesen i Dimitrij Karakosow.

Rywalizacja w biegu sprinterskim na dystansie 200 metrów rozpoczęła się od eliminacji, z których do ćwierćfinałów awansowało szesnastu zawodników z najlepszymi czasami. W kwalifikacjach kobiet najlepszy rezultat osiągnęła Szwedka Linn Soemskar, która potwierdziła swoją dyspozycję w kolejnych biegach i sięgnęła po szósty złoty medal nartorolkowych mistrzostw świata. Srebro wywalczyła rodaczka Soemskar Jackline Lockner, a trzecia była Włoszka Anna Bolzan.

Wyniki biegu kobiet

Sprint mężczyzn był niezwykle wyrównany i zakończył się wielkim sukcesem norweskich biegaczy. Zawody wygrał reprezentant Norwegii Ragnar Bragvin Andresen, drugi był Jostein Olafsen, a na trzecim miejscu sklasyfikowano Kristiana Ankersena. Najlepszy w eliminacjach Dimitrij Woronin ukończył sprint na piątej pozycji.
W kwalifikacjach wystartował Polak Adrian Cheba, zajmując 32. miejsce.

Wyniki biegu mężczyzn

Rywalizacja juniorek zakończyła się sukcesem 18-letniej reprezentantki Norwegii Julie Henriette Arnesen. Srebrny medal wywalczyła Rosjanka Angelina Agafonowa, a brązowy kolejna biegaczka Sbornej Ksenija Isajczenkowa. W finale pobiegła jeszcze Szwedka Sara Andersson.

Wyniki biegu juniorek

Bieg juniorów zakończył się podwójnym zwycięstwem reprezentantów Rosji. Złoto zdobył Dimitrij Karakosow, a srebro Aleksander Grigorijew. Brązowy medal powędrował w ręce Łotysza Niksa Saulitisa, który w bezpośrednim pojedynku pokonał Norwega Amunda Korsaetha. W kwalifikacjach wystartował jeden Polak, Jakub Kowalski, który zakończył zmagania na 29. miejscu.

Wyniki biegu juniorów

Źródło: informacja własna

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: