Narciarstwo alpejskie: Tragiczny finał poszukiwań medalistki olimpijskiej

CTRES

CTRES

Potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Poszukiwana od kilku dni brązowa medalistka ZIO w Albertville (1992) w slalomie specjalnym – Blanca Fernandez Ochoa – nie żyje.

W środę przed południem ekipa poszukująca znalazła zwłoki Blanci Fernandez Ochoa w położonym na północ od Madrytu masywie górskim Guadarrama. Brązowa medalistka olimpijska zaginęła 24 sierpnia. Policja najpierw odnalazła auto. Rodzina poszukiwanej przekazywała podejrzenia co do wypadku w górach byłem alpejki.

Jak poinformowała hiszpańska żandarmeria (Guardia Civil), ciało Fernandez Ochoa odnalazł w środę przed południem jeden z funkcjonariuszy, który prywatnie przyłączył się do poszukiwań. Zwłoki znajdowały się w okolicach miejscowości Cercedilla, 70 km na północ od Madrytu. Funkcjonariusze podejrzewają, że Blanca zasłabła podczas górskiej wędrówki i zmarła pod koniec sierpnia.

Blanca Fernandez Ochoy wystartowała w czterech zimowych igrzyskach: w Lake Placid, Sarajewie, Calgary oraz w Albertville. Fernandez Ochoa dwukrotnie zajmowała też trzecią pozycję w slalomie w Pucharze Świata. Na tej samej lokacie plasowała się również w gigancie oraz w supergigancie. Była narciarka miała 56 lat.

Źródło: PAP/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.