Narciarstwo alpejskie: Svindal i Kristoffersen gotowi do startów po kontuzji

fot. matsj / CC BY NC SA

fot. matsj / CC BY NC SA

Rekonwalescencja dwóch gwiazd norweskiej drużyny: Aksela Lunda Svindala (na zdjęciu) i Henrika Kristoffersena według tamtejszych mediów przebiega bez zarzutu. Svindal powinien być gotowy do startu w Lake Louise, zaś Kristoffersen już na inaugurację sezonu w Soelden.

Ból kolana dokuczał Svindalowi jeszcze podczas letniego zgrupowania w Chile. Niespełna 36-letni multimedalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich oraz dwukrotny zdobywca kryształowej kuli w swej karierze wielokrotnie był doświadczany przez kontuzje i w kwietniu nawet rozważał zakończenie kariery. Zmienił jednak zdanie i ma zamiar wystartować w przyszłym sezonie – a pucharowe zmagania powinien rozpocząć podczas zjazdu w Lake Louise, niemniej ostateczną decyzję podejmie podczas treningów w Copper Mountain.

Dwanaście lat młodszy, bardzo zdolny, choć siłą rzeczy mniej utytułowany (choć dwa medale olimpijskie w dorobku ma) Kristoffersen miał problem ze zmiażdżonym palcem. Latem bowiem jeździł w motocrossie – co właśnie było przyczyną jego problemów – niektórzy mieli mu nawet za złe te motocyklowe “skoki w bok”, niemniej sam Henrik raczej bagatelizuje problem. Zresztą ma być gotowy już na gigant w Soelden.

Początek zmagań w narciarstwie alpejskim już w ostatni weekend października.

Źródło: nrk.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.