Narciarstwo alpejskie: poznaliśmy składy polskich kadr na przyszły sezon

743264163Po nominacjach do kadr narodowych w reprezentacjach zagranicznych (zrobiły to już m.in. Szwajcaria i Norwegia), przyszedł czas na te, które powinny być najbardziej istotne dla Polaków. PZN zatwierdził i ogłosił już składy kadr dla wszystkich dyscyplin w tym narciarstwa alpejskiego.

W sezonie 2015/2016 grupy szkoleniowe Polskiego Związku Narciarskiego powiększą się w porównaniu do poprzedniego sezonu. Utworzone zostały dwie ekipy: kadra A kobiet i kadra A mężczyzn. Zatem ta struktura wygląda podobnie jak uprzednio. Kadra mężczyzn składać się będzie z takich zawodników jak Michał Jasiczek, Jędrzej Jasiczek, Piotr Habdas i Szymon Bębenek. Swoje miejsce zachował w niej Michał Jasiczek. Pozostali zawodnicy są tutaj nowicjuszami. Jej szeregi opuścił natomiast Maciej Bydliński.

Z takiej samej liczby osób jak w przypadku panów, złożona będzie kadra A kobiet. Jak wiadomo, swoją karierę zawodniczą zakończyła Karolina Chrapek – dotychczasowa liderka naszej reprezentacji i jej najbardziej doświadczone ogniwo. Na szczęście nadal kontynuować jazdę będą Maryna Gąsienica-Daniel i Sabina Majerczyk. Te dwie zawodniczki były w kadrze A w sezonie 2014/2015 i znalazły się w niej również na kolejny okres. Dołączą do nich Katarzyna Wąsek i Daria Krajewska.

Niezmiennie głównym trenerem kadry męskiej będzie Vlado Kovar. Natomiast ze stanowiskiem szkoleniowca kobiet pożegnał się Marcin Orłowski. Jego następca jest jeszcze nieznany i zostanie wyłoniony w konkursie.

Źródło: Anna Karczewska/pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.