Narciarstwo alpejskie: Poważna kontuzja Justina Murisiera

Alta Badia, Italy 20 December 2015. MURISIER Justin (Sui) competing in the Audi Fis Alpine Skiing World Cup Men’s Giant Slalom on the Gran Risa Course in the dolomite mountain range.

Image ID : 62719677 Media Type : Photography  (Editorial image)  Copyright : dpm75

Szwajcar Justin Murisier (na zdjęciu) doznał kontuzji chrząstki w kolanie podczas nowozelandzkich zawodów w slalomie gigancie. Kontuzja ta eliminuje go ze startów w zawodach w sezonie 2018/19.

To trzecia już poważna kontuzja kolana, którą Szwajcar odniósł w ciągu ostatnich 8 lat. M. in. z powodu obrażeń, które doznał podczas gry w piłkę nożną opuścił całe sezony 2011/12 i 2012/13. Murisier miał bardzo dobry sezon gigantowy 2017/18 (siódme miejsce w klasyfikacji tej dyscypliny), dobre starty notował też w kombinacji (nie udało mu się natomiast ani razu stanąć na pucharowym podium). Startował też regularnie w imprezach rangi mistrzowskiej: podczas MŚ w 2017 zmieścił się w pierwszej “10” zarówno w gigancie, jak i w kombinacji). Mimo dramatycznej sytuacji Murisier nie poddaje się przeszedł operację i zapowiedział, że będzie “walczył jak lew”, by wrócić na sezon 2019/20. Pozostaje życzyć mu udanego powrotu do zdrowia.

Źródło: fis-ski.com1

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.