Narciarstwo alpejskie: Polski Związek Narciarski ogłosił kadry na sezon 2018/19

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN

Polski Związek Narciarski zatwierdził kadry w narciarstwie alpejskim na sezon 2018/19. W przeciwieństwie do innych dyscyplin w tej nie powoływano kadry A, a tylko kadry młodzieżowej i juniorskiej.

Zgodnie z dotychczasową praktyką PZNu najlepsza zawodniczka ostatnich lat – Maryna Gąsienica-Daniel – trenuje poza kadrami powołanymi przez PZN. A w nich znaleźli się następujący zawodnicy i zawodniczki: W Kadrze Narodowej Młodzieżowej Kobiet trenować będą Daria Krajewska (na zdjęciu), Katarzyna Wąsek, Maria Łuczak i Magdalena Łuczak, trenerem głównym jest Elena Valt, jej zastępcą Mario de Lorenzo, zaś fizjoterapeutą Bartłomiej Sroka.

W młodzieżowej kadrze mężczyzn wystąpią: Piotr Habdas, Paweł Pyjas i Michał Michalik, trenerem głównym jest Christian Leitner, asystentem Matic Skube, fizjoterapeutą Artur Swakoń. Na wniosek trenera zarząd PZN dopuszcza możliwość dołączenia do szkolenia zawodnika i zawodników przy poniesieniu przez niego (przez nich) pełnych kosztów i poniesieniu pełnego ryzyka. Potencjalnym kandydatem jest tu Jan Grodecki.

Trenowaną przez Wojciecha Szczepanika Kadrę Narodową Juniorek utworzą: Zofia Zdort, Zuzanna Czapska, Aniela Sawicka, Maja Chyla, Julia Włodarczyk i Gabriela Hopek, zaś Kadrę Narodową Juniorów (jeszcze bez trenera, który zostanie wyłoniony w najbliższym czasie): Dawid Kotwica, Juliusz Mitan, Bartłomiej Szkoła, Alex Chyc, Norbert Wróbel i Przemysław Białobrzyski.

Składy wszystkich kadr dostępne są tutaj.

Źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.