Narciarstwo alpejskie: Megan McJames nie wystartuje już w Pucharze Świata

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Nowe plany życiowe wymusiły na amerykańskiej narciarce alpejskiej Megan McJames, zmianę w podejściu do sportu. Nie zobaczymy jej już w zawodach najwyższej rangi.

Trzykrotna olimpijka w narciarstwie alpejskim Megan McJames postanowiła zakończyć swoją przygodę ze startami w zawodach Pucharu Świata. Niespełna trzydziestojednoletnia zawodniczka w swojej karierze nie odnosiła znaczących sukcesów, ale potrafiła plasować się w czołowej trzydziestce. Ostatni raz sztuki tej dokonała w listopadzie minionego roku. Wówczas w Killington zajęła dwudzieste dziewiąte miejsce w slalomie gigancie. – Dwanaście lat spędzonych na wyścigach Pucharu Świata było niesamowitą podróżą, do której zawsze będę pałała miłością – napisała McJames na swoim blogu.

Megan nie zamierza jednak zawieszać nart na kołek. Nie wykluczone, że będzie się ścigała w zawodach niższej rangi, najpewniej na swoim kontynencie. Z Pucharu Świata rezygnuje, ponieważ ma wiele planów na przyszłość. Pragnie kształcić się w kierunku coachingu i zmienić status cywilny.

Źródło: meganmcjames.wordpress.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.