Narciarstwo alpejskie: Kajsa Kling ogłosiła zakończenie kariery

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

 

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Specjalizująca się w konkurencjach szybkościowych narciarstwa alpejskiego 28-letnia Szwedka Kajsa Kling ogłosiła zakończenie kariery. Należąca do czołówki światowej i supergigantowej Kling w liście otwartym swą decyzję (raczej jak na dzisiejsze standardy przedwczesną) tłumaczy wygaśnięciem motywacji do uprawienia swojego ukochanego sportu.

Kling w ciepłych słowach wyraża się o samym sporcie i nie rzuca żadnych oskarżeń w niczyją stronę – po prostu ostatnie sezony były dla niej trudne i nie potrafi już zdobyć się do dalszego uprawiania tego sportu. Przedstawiciele federacji przyjęli decyzję z żalem acz ze zrozumieniem nie zamykając drogi zawodniczce do ewentualnego powrotu lub pracy dla federacji w innym charakterze.

Szwedka w ostatnich sezonach w konkurencjach szybkościowych mieściła się na koniec sezonu w pierwszej “15”. Najlepszy dla niej był sezon 2013/14 – była wtedy ósma w klasyfikacji supergiganta, dwunasta w klasyfikacji zjazdu, a w rywalizacji o dużą kryształową kulę zajęła na koniec sezonu wysokie, piętnaste miejsce. Wtedy też osiągnęła życiowy wynik w pojedynczych zawodach: jadąc z wysokim numerem stanęła na drugim stopniu podium w supergigancie w St.Moritz. Było to jej jedyne podium w supergigancie – ale nie jedyne w PŚ (w grudniu 2016 była trzecia w zjeździe w Lake Louise). Punkty zdobywała też w slalomie gigancie i w kombinacji.

Na wielkich imprezach nie odnosiła sukcesów: dwa razy była obecna na MŚ w narciarstwie alpejskim (jako osiemnastolatka u siebie w Åre nie ukończyła żadnej konkurencji, lepiej poszło jej w 2015 roku w Vail, kiedy w supergigancie była ósma), tyleż samo razy widzieliśmy ją na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich (w 2010 w Vancouver i w 2014 w Soczi – nigdy nie zajęła miejsca w pierwszej “10”).

Szwedce życzymy wszystkiego najlepszego w realizacji życiowych planów po zakończeniu czynnej kariery sportowca.

źródło: mynewsdesk.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.