Narciarstwo alpejskie: Austriacka nadzieja wraca do Pucharu Świata

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Austriackie media podają, że specjalistka od konkurencji technicznych Katharina Liensberger, wzięła udział w poniedziałkowym treningu drużyny austriackiej, co wskazuje, że 22-latka osiągnęła porozumienie z dostawcą sprzętu Rossignol na nadchodzący sezon i wróci do Pucharu Świata.

Wielu kibiców austriackich zastanawiało się, dlaczego Liensberger zabrakło w zawodach inaugurujących sezon 2019/2020. Tym bardziej, że zmagania odbywały się przed jej własną w publicznością. Katherina nie mogła jednak wystąpić w Sölden. A winna poniekąd była sobie sama. Austriaccy narciarze w zawodach Pucharu Świata mogą startować tylko wtedy, kiedy mają podpisane umowy z dostawcami sprzętu. I tu własnie był problem.

W trakcie sezonu przygotowawczego Liensberger podpisała kontrakt z nową firmą Kastle, która miała jej dostarczać narty. Buty narciarskie musiała jednak znaleźć u kogoś innego. Poszukiwania nie przynosiły efektu i w końcu musiała zgłosić się do właścicieli Rossignola. Czasu do startu sezonu było jednak niewiele i Katharina nie zdążyła na czas złożyć podpisanych dokumentów w Austriackim Związku Narciarskim. Wszystko wskazuje jednak na to, że problemy zostały zażegnane a zdolna alpejska pojawi się w pierwszym slalomowym wyścigu w Levi już 30 listopada.

Źródło: Krone.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.