Najnowsze wieści. Stoch znów na skoczni, Norweżka zakończyła karierę i wyniki Alpen Cup

Fot. M. Król

Sezon letni w skokach narciarskich trwa w najlepsze. Skoczkowie narciarscy w różny sposób przygotowują się do zimy. Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje minionego tygodnia.

Fot. M. Król

Powroty po kontuzjach

Killian Peier wrócił na skocznię po kontuzji odniesionej w październiku 2020 roku. Szwajcar pochwalił się tym za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Pierwsze skoki już za mną. Bardzo się cieszę z powrotu na skocznię. Po pierwszych treningach na mniejszym obiekcie czuję się bardzo pewnie i krok po kroku będę podnosić sobie poprzeczkę – napisał w opisie przy zdjęciu.

W ten sposób informację o powrocie na skocznię podał Kamil Stoch, który pauzował od konkursów LGP w Wiśle, kiedy to pojawiła się opuchlizna na operowanej wcześniej nodze. – Powrót do biura – zrelacjonował trzykrotny mistrz olimpijski.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

Weekend ze skokami w czeskim Frenstacie

W czeskim Frenstacie odbyły się zawody LPK mężczyzn i LGP kobiet. W popularnej drugiej lidze męskiej zwycięstwa na Areal Horecky odnosili Viktor Polasek z Czech i Mika Schwann z Austrii. Drugiego dnia zmagań, w sobotę, na 3. stopniu podium stanął Maciej Kot.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Japonka Sara Takanashi. Na 34. miejscu sklasyfikowano Annę Twardosz.

Bischofsgrün zdominowane przez Nikę Prevc

Słwenka, Nika Prevc wygrała sobotnie i niedzielne zawody Alpen Cup w niemieckim Bischufsgrun na skoczni o rozmiarze 71 metrów. Wcześniej rywalizacja zawitała do Klingenthal, gdzie wygrywały Emely Torazza ze Szwajcarii i Niemka, Anny-Fay Scharfenberg. W niemieckiej miejscowości Pohla ponownie triumfowąła Toraza.

Ingebjørg Saglien Braathen zakończyła karierę

Z powodu upadku odniesionego podczas treningu w Lillehammer w 2020 roku, norweska skoczkini musiała zakończyć karierę. 21-latka zmagała się ze wstrząśnieniem mózgu, które przyczyniło się do częstych bólów głowy, czy nawet problemów z pamięcią. Do decyzji o oficjalnym zakończeniu kariery przyczyniły się zalecenia lekarzy i fizjoterapeutów, o czym wspomniała we wpisie na Instagramie. Do jej największych sukcesów należy brąz z konkursu drużynowego kobiet na MŚ w Seefeld.

Źródło: FIS / Informacja własna /Instagram