Najnowsze wiadomości. Zakopane bez mistrzostw świata, Polki powróciły na skocznię i Piotr Żyła w telewizji

Fot. Angelika Uchacz

Za nami pierwszy weekend maja, czyli miesiąca, w którym zawodnicy tradycyjnie oddają swoje pierwsze skoki od czasu zakończenia sezonu zimowego. W tym roku jako jedne z pierwszych na skocznię powróciły Polki. Zobaczmy, co wydarzyło się w świecie skoków narciarskich przez ostatnie kilka dni.

Fot. Angelika Uchacz

Zakopane nie zorganizuje mistrzostw świata w 2027 roku

Jakiś czas temu do mediów przedostały się informacje, jakoby Zakopane miało starać się o organizację mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2027 roku. Ostatecznie jednak PZN nie zdecydował się na zgłoszenie polskiej kandydatury, uznając, że jest jeszcze na to za wcześnie. Tym samym jedynym miastem, które zgłosiło chęć organizacji czempionatu jest szwedzkie Falun. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, narciarskie mistrzostwa świata po 12 latach powrócą w to samo miejsce. Falun było bowiem organizatorem tej imprezy w 2015 roku. Przypomnijmy, że w najbliższym sezonie w Zakopanem odbędą się mistrzostwa świata juniorów. Jeśli impreza ta pójdzie zgodnie z planem, to być może polska stolica Tatr powalczy o organizację seniorskiego czempionatu w 2029 roku.

Mistrzostwa świata w lotach w 2026 roku prawdopodobnie w Oberstdorfie

Falun jest jedynym kandydatem do organizacji mistrzostw świata w 2027 roku, natomiast czempionat w lotach narciarskich w 2026 najprawdopodobniej odbędzie się w Oberstdorfie. Niemieckie miasto jako jedyne zgłosiło chęć organizacji imprezy, która co 2 lata odbywa się cyklicznie w jednym z kilku miejsc na świecie, gdzie znajdują się obiekty do lotów. Przypomnijmy, że w najbliższym sezonie mistrzostwa w lotach odbędą się w Vikersund, a w 2024 roku w Bad Mitterndorf.

Polskie skoczkinie powróciły na skocznię

Rzadko zdarza się, aby pierwsze skoki po zakończeniu zimy zawodnicy oddawali już w kwietniu. Tak stało się jednak tym razem w przypadku polskich skoczkiń narciarskich. Kadra Łukasza Kruczka ma za sobą treningi na obiekcie w Szczyrku, z których zdjęcia możemy zobaczyć na instagramowych profilach członków naszej drużyny. Co ciekawe, polskie zawodniczki próbowały swoich sił na bardzo małej skoczni, o punkcie konstrukcyjnym położonym na 40 metrze.

Koniec kariery niemieckiego skoczka

Po ostatnim sezonie niewielu zawodników zdecydowało się zakończyć sportową karierę. Nic dziwnego, w końcu za niecały rok czekają nas igrzyska olimpijskie. Swoją przygodę ze skokami zdecydowali się jednak zakończyć niektórzy słabsi zawodnicy. W ostatnich dniach dołączył do nich Paul Winter. Ten mało znany niemiecki skoczek nigdy nie odniósł spektakularnych sukcesów, ani razu nie przeszedł również kwalifikacji do konkursu PŚ. Jego największym osiągnięciem pozostanie drużynowy srebrny medal mistrzostw świata juniorów, wywalczony w 2015 roku.

Piotr Żyła wystąpi w telewizyjnym show

W najbliższy wtorek na fanów niepowtarzalnego stylu Piotra Żyły czeka nie lada niespodzianka. Mistrz świata z Oberstdorfu wystąpi w telewizyjnym show w telewizji TVN. Żyłę zobaczymy w popularnym programie, prowadzonym przez Kubę Wojewódzkiego. Dla tych, którzy cenią oryginalny sposób wypowiadania się naszego skoczka, z pewnością będzie to pozycja obowiązkowa.

Werner Schuster napisał książkę

Historia jednego z  najlepszych trenerów ostatnich lat. Schuster największe sukcesy osiągnął prowadząc reprezentację Niemiec w latach 2008 – 2019. W książce opowiada jednak nie tylko o tym, ale także o swoim dzieciństwie i drodze na szczyt. Publikacje na temat skoków narciarskich to nadal rzadkość, a zatem należy docenić, że austriacki trener zdecydował się podzielić z kibicami swoim doświadczeniem i wiedzą o skokach.

Źródło: thalia.de , facebook – Piotr Żyła, TVP Sport, sport.de, twitter.com