Row of male and female skiers skiing down snow covered ski slope, Aspen, Colorado, USA

Dachstein West jest idealnym miejscem na narty i snowboard. Gwarancja wymarzonej pogody, niesamowite widoki oraz duży wybór tras, to przepis na udane ferie ze znajomymi lub rodziną.

Row of male and female skiers skiing down snow covered ski slope, Aspen, Colorado, USA

Austriackie Alpy na narty i snowboard

Austria jest jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków na zimowe wyjazdy. Trzeba pokonać stosunkowo niewielką odległość, by móc cieszyć się wspaniałą, pełną śniegu pogodą i korzystać z doskonale rozwiniętej infrastruktury. Tamtejsze Alpy to prawdziwa gratka dla europejskich narciarzy i snowboardzistów, a znajdujące się na ich terenach ośrodki narciarskie zachwycają poziomem oraz są gotowe na przyjęcie każdego miłośnika sportów zimowych, niezależnie od poziomu zaawansowania, który reprezentuje. Warunki panujące w tutejszych kompleksach nie odbiegają poziomem od najsłynniejszych ośrodków we Włoszech czy Francji, a bliższa odległość i atrakcyjne ceny sprawiają, że wyjazd w austriackie Alpy jest bardziej przystępny.

Dachstein West – największy ośrodek narciarski w Górnej Austrii

Jeżeli szukasz miejscówki na najwyższym poziomie, musisz wybrać się do Dachstein West, który zachwyca bogactwem tras, atrakcji oraz widokami i niepowtarzalnym klimatem. To właśnie tu czekają na Ciebie 142 km tras zjazdowych o mocno zróżnicowanym poziomie trudności. Co ważne, nie sposób się nimi znudzić. Tych łatwych jest bowiem 16, trudnych 39 zaś 4 oceniane są jako bardzo trudne, już dla zaawansowanych narciarzy. Trasy przebiegają przez wioski: Gosau, Russbach i Annaberg, zapewniając jedyne w swoim rodzaju pejzaże. Ośrodek nie należy do tych dużych, czemu zawdzięcza kameralną atmosferę, a jego nowoczesne wyposażenie pozwala zaznać odrobiny luksusu. Gondolki, krzesełka, orczyki oraz taśmy pozwalają ograniczyć długość kolejek do wjazdu na górę.

Dachstein West tworzy jeden kompleks z ośrodkiem Dachstein Krippenstein, z którego można korzystać w ramach tego samego skipassa. To miejsce pokocha każdy freeride’owiec. Aż kilkadziesiąt kilometrów tras do jazdy off-piste znalazło się w pierwszej trójce najznakomitszych szlaków tego rodzaju w całej Austrii. Dodatkowo widok, który rozpościera się stąd na lodowiec Dachsteiner Gletscher, jest absolutnie wyjątkowy, robi ogromne wrażenie.

Atrakcje w Dachstein West

Stoki narciarskie i snowboardowe w Dachstein West to nie wszystko. Liczne bary, restauracje, schroniska, zapewnią każdemu turyście wypoczynek oraz pyszne lokalne posiłki. Ośrodek ten wspaniale nadaje się na wypad z przyjaciółmi, jak również na rodzinne wyjazdy. Uwzględniono tu bowiem ciekawe sposoby spędzania czasu dla każdego, niezależnie od wieku oraz pasji do nart. Wśród godnych uwagi punktów znajdują się: szlaki wspinaczkowe, lodowisko, basen, curling, fitness club, kino, tor saneczkowy. Kolekcjonerzy mocnych wrażeń, z radością odkrywają tu opcję lotu paralotnią. Jeśli wybierzesz wyjazd za pośrednictwem SnowShow, możesz liczyć na dodatkowe rozrywki w postaci imprez przy dobrej muzyce, a dla najmłodszych animacje pod okiem doświadczonych opiekunów.

Narty Austria (https://snowshow.pl/narty-austria) to propozycja na zimowy wyjazd dla fanów jazdy na desce, nartach, rodzin z dziećmi, par i paczek znajomych. Zaplanuj swoje ferie i już zarezerwuj dogodny termin, by móc rozpocząć przygotowania do bardzo aktywnego wypoczynku.

Mateusz Król
Obserwuj