DSC_9064Tradycyjnie przy okazji organizacji zawodów skoków narciarskich najwyższej rangi w Wiśle, w mieście odbywają się ciekawe wydarzenia poboczne. Takim z pewnością była konferencja, na której podsumowano XII edycję LOTOS Cup. Nagrody dla przyszłości naszych skoków wręczali m.in. Walter Hofer, Hannu Lepistoe i Adam Małysz.

W sali konferencyjnej w Hotelu Gołębiewskim zjawili się niemal wszyscy najlepsi zawodnicy tegorocznej edycji LOTOS Cup wraz z trenerami. Swoją obecnością zaszczycili: dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer, były trener polskiej kadry Hannu Lepiostoe, prezes PZN Apoloniusz Tajner oraz Adam Małysz. Uroczysta galę poprowadził Sebastian Szczęsny. – LOTOS Cup spowodował, że z tych czterech zawodników w 1999 roku zrodziło się ponad 100 zawodników startujących w Mistrzostwach Polski. To jest efekt świetnie funkcjonującego programu, który przewiduje dobrze zorganizowane współzawodnictwo sportowe, nagrody, stypendia dla zawodników i trenerów oraz sprzęt sportowy – mówił w trakcie konferencji Apoloniusz Tajner.

W trakcie gali wielki podziw dla programu rozwoju skoków wyrażał Walter Hofer, który podkreślił jak wielkim zaszczytem jest widok na to, jak młodzi skoczkowie dorastają w dziedzinie tej dyscypliny. – Puchar Świata i Mistrzostwa Świata są to najważniejsze zawody, w których każdy chce rywalizować. Ale najważniejszą rzeczą w szkoleniu jest podstawa, czyli zawody najmłodszych, szkolenie w klubach oraz trenerzy, którzy poświęcają swój czas i pracują z dziećmi w klubach i budują ich pasję do skoków. Polska jest wzorem dla innych krajów jak dynamicznie się to rozwija. Dzięki odpowiedniej bazie szkoleniowej i sportowej rozwijają się i rosną następcy mistrza, którzy w przyszłości będą stawać na podium w najważniejszych zawodach – słusznie powiedział Walter Hofer.

W tegorocznej edycji nagrodzonych zostało 51 skoczków narciarskich oraz kombinatorów norweskich. Tradycyjnie już 12 laureatów, czyli najlepsza trójka zawodników w kategoriach Junior C i Junior B w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej otrzymała roczne stypendia ufundowane przez Grupę LOTOS S.A. Stypendiami nagrodzono także 15 trenerów z klubów zaangażowanych w akcję LOTOS Cup.

WYNIKI XII EDYCJI PROGRAMU LOTOS CUP 2016 – SZUKAMY NASTĘPCÓW MISTRZA

>>FOTORELACJA<<

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.