Najgorsza inauguracja Polaków od lat. Małysz komentuje

fot. M. Rudzińska

Polscy skoczkowie z nie najlepszym rezultatem rozpoczęli sezon olimpijskim w Pucharze Świata. Tylko dwa znakomite skoki Kamila Stocha nie wystarczyły na duży dorobek kadry w Niżnym Tagile. Tak słabego otwarcia biało-czerwoni nie mieli od 6 lat.

fot. M. Rudzińska

Zwycięstwo Kamila Stocha w kwalifikacjach, piąte miejsce w sobotnim konkursie i brak awansu do drugiej serii w niedzielnych zawodach. Taki to był właśnie weekend skoków narciarskich w Niżnym Tagile. Stałe i wysokie miejsca zajmowali tylko nieliczni zawodnicy. Wśród nich nie było niestety Polaków, którzy mają za sobą najgorszą inaugurację Pucharu Świata od lat.

W ostatnich sezonach zazwyczaj cykl ruszał od konkursu drużynowego, dlatego łatwiej było zdobyć więcej punktów do Pucharu Narodów. Mimo wszystko nic nie zaprzeczy temu, że w dwa konkursowe dni Polacy zdobyli ledwie 81 punktów i zajmują dopiero szóste miejsce w Pucharze Narodów.

Adam Małysz zabrał głos

Po niedzielnych zawodach głos w sieci zabrał także Adam Małysz. Dyrektor sportowy w Polskim Związku Narciarskim zauważył słaby start naszych skoczków. – Zazwyczaj rozkręcamy się powoli i nie błyszczeliśmy podczas inauguracji Pucharu Świata, lecz patrząc na to, jak chłopaki wyglądali na skoczni i dorobek punktowy to rzeczywiście jest to jeden ze słabszych początków sezonów od lat – przyznał Małysz.

– Trudno o pozytywne słowa po dzisiejszym występie Polaków w Niżnym Tagile. Honor biało-czerwonych uratował Piotr Żyła, ale wszyscy wiemy, że i jego, i pozostałych naszych reprezentantów stać na więcej – napisał w swoim poście czterokrotny mistrz świata. Dodał też, że ma nadzieję iż w Ruce będzie lepiej.

Źródło: FB / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj