Nagroda za sezon dotarła. Johaug wreszcie z Kryształową Kulą

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Therese Johaug wreszcie otrzymała Kryształową Kulę za wygranie klasyfikacji generalnej sezonu 2019/2020. Nagroda za całą zimę została wręczona też norweskiemu zespołowi. 

Na początku tego tygodnia w Norwegii zostały przyznane nagrody za Puchar Świata kobiet 2019/2020. Wręczenie ich odbyło się podczas treningu norweskiego zespołu na stadionie w Oslo-Holmenkollen. Kryształowa Kula za triumf w klasyfikacji generalnej cyklu tym samym wreszcie trafiła do Therese Johaug. 31-letnia zawodniczka zdominowała rywalizację poprzedniej zimy. Druga Heidi Weng straciła do Johaug 811 punktów w zestawieniu całego sezonu. Trzecia Natalia Niepriajewa zanotowała stratę już ponad 1000 oczek (-1152 punkty). Dziesięciokrotna mistrzyni globu została nagrodzona również małą kulą za biegi dystansowe. W nich Therese tylko trzy razy nie odniosła triumfu na przestrzeni całego sezonu.

Nagrodę otrzymał także cały norweski zespół za wygranie klasyfikacji Pucharu Narodów. Kryształową Kulę w ramach całego teamu odebrała Ingvild Flugstad Oestberg.


Źródło: FIS