Nadia Biełowa powraca do polskiej kadry

fot.: dziennkpolski24.pl

fot.: dziennkpolski24.pl
fot.: dziennkpolski24.pl

Nadia Biełowa została trenerką biathlonowej kadry młodzieżowej Polski. Ukrainka już wcześniej prowadziła polską reprezentację, ale wtedy była to pierwsza drużyna narodowa biało-czerwonych. Przez ostatnie sezony była ukraińska biathlonistka pracowała z kadrą swoich rodaczek, a potem rodaków.

Biełowa powraca do polskiego sztabu szkoleniowego po sześciu latach nieobecności. Tym razem nie będzie jednak prowadziła pierwszej reprezentacji, ale kadrę młodzieżową, która w przyszłości ma stanowić o sile polskiego biathlonu na arenie międzynarodowej.

Nadia Biełowa prowadziła polską reprezentację biathlonistek od sezonu 2002/2003, a z kadrą rozstała się dopiero po igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Pod jej skrzydłami biało-czerwone nie odnosiły spektakularnych sukcesów, ale systematyczna praca z Ukrainką pozwoliła na rozwinięcie umiejętności, które potem zaprocentowały. Na zakończenie zmagań olimpijskich w kanadyjskim mieście dwie Polki znalazły się w czołowej dziesiątce biegu indywidualnego. Weronika Nowakowska była wtedy piąta, a Agnieszka Cyl siódma.

Biełowa największe sukcesy odnosiła jednak z reprezentacją Ukrainy, którą przejęła tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Soczi. Jej podopieczne wywalczyły wtedy złoty medal w sztafecie, co było największym triumfem w historii ukraińskiego biathlonu. Przez następne dwa sezony 55-letnia trenerka rozwijała talent Sierhieja Semenowa.

Źródło: biathlon.com.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.