Nadchodzą zmiany w KS Wisła

SAM_2853Jak donosi Dziennik Zachodni, już wkrótce jeden z najpopularniejszych klubów narciarskich w Polsce – KS Wisła zmieni nazwę. Czy w związku z tym, klub z sięgającymi ponad 60 – letnimi tradycjami czeka rewolucja?

Klub sportowy Wisła jest bardzo znany w Polsce za sprawą samego Adama Małysza. To właśnie on przez wszystkie lata swojej kariery, dumnie trenował w nim pod okiem Jana Szturca. Głośno o KS Wisła było również kiedy podpisano umowę sponsorską z producentem wody mineralnej – “Ustronianka”. Klub, który obecnie pod swoimi skrzydłami szkoli skoczków i biegaczy narciarskich, ale i również kombinatorów norweskich, alpejczyków czy piłkarzy, kilkakrotnie zmieniał nazwy. Dlaczego teraz zapanowała mowa milczenia wśród działaczy z Wisły?

– Wszystko się rozstrzygnie w ciągu dwóch tygodni, będzie wiadomo, co i jak. Nie chciałbym wcześniej tego rozgłaszać, bo nie chodzi o to, by narobić niepotrzebnego zamętu. Jeśli chodzi o narciarzy i biegaczy, to już są pod Wiślańskim Stowarzyszeniem Sportowym – tak sprawę skomentował prezes klubu KS Wisła p. Zbigniew Wuwer w wypowiedzi dla Dziennika Zachodniego.

Również niechętnie o całej sprawie wypowiedział się burmistrz Wisły p. Tomasz Bujok – W klubie były problemy. Jako miasto nadal go wspieramy. – Na tych dwóch zdaniach zakończyła się rozmowa z redaktorem Dziennika Zachodniego.

Rąbka tajemnicy uchylił przewodniczący Wiślańskiej Rady Miasta – p. Janusz Podżorski, który wskazał jako przyczynę tych zmian problemy finansowe klubu – Zmienił nazwę, żeby mógł funkcjonować, bo siedziba będzie ta sama, ludzie ci sami i udział w dofinansowaniu miasta taki sam. Myślę, że nazwa jest ważna, ale ważniejsze jest, żeby klub działał nadal.

Wygląda na to, że klub sportowy Wisła doczeka się nowego sponsora. Więcej informacji powinno się pojawić w ciągu dwóch najbliższych tygodni.

Źródło: dziennikzachodni.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.