fot. skisprungschanzen.com
fot. skisprungschanzen.com

Jak co roku o tej porze, skoczkowie z całego świata zaczynają poszukiwać miejsca, gdzie będą mogli poćwiczyć na lodowych najazdach. Oberstdorf jest jednym z takich miejsc, gdzie mimo dość wysokich temperatur można z tego skorzystać. Sekretarz generalny Turnieju Czterech Skoczni chwali, że to właśnie tutaj po raz pierwszy zastosowano tory lodowe podczas TCS przed 10 laty.

– Jesteśmy wstanie wytworzyć mrożone tory nawet przy 20 stopniach Celsjusza – przyznaje Stefan Huber. Własnie ta innowacyjność przyciągnęła już do Oberstdorfu norweskich skoczków. Od dzisiaj można tam także spotkać Severina Freunda, Marinusa Krausa, Andreasa Wellingera i Andreasa Wanka. W trakcie najbliższego weekendu na trening udadzą się także Austriacy. Wiadomo już, że w przyszłym tygodniu pojawią się tam Polacy. – Ogromne zainteresowanie wśród najlepszych drużyn na świecie bardzo nas cieszy – mówi Huber. –  Świadczy o uznaniu dla naszego rozwoju w ostatnich latach. Treningi w Oberstdorfie dla narodowej drużyny są bardzo ważnym punktem w programie przygotowawczym – zakończył.

Niemcy to bardzo atrakcyjny kraj dla skoków narciarskich od wielu lat. Oberstdorf jest jednym z najsłynniejszych ośrodków na całym świecie. Nic więc dziwnego, że chcą ponownie starać się o Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym (2021). Dzisiaj wiemy już także, że do naszych zachodnich sąsiadów zawitała zima. Prawdopodobnie nie będzie większych problemów ze śniegiem w Klingenthal na inauguracje sezonu za miesiąc. Trzymamy kciuki!

Źródło: skispringen.com / informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.