Mamy powody, więc uwierzyć w siebie musimy. Wczorajszy dzień to z pewnością wielka eksplozja radości wszystkich polskich kibiców skoków narciarskich. Nie znam już terminu “pompowania balonika”, jest mi totalnie obcy. Po co studzić nadzieje, oczekiwania i przede wszystkim emocje. Skoczkowie dają nam powody do radości, jakich dawno nie daje nam nikt w tym kraju. Znowu nadeszła pora sportów zimowych i pojawiła się szansa, aby skoki narciarskie totalnie opanowały nasz kraj. Wczoraj rano przeczytałem, że w chwili obecnej Piotr Żyła jest najlepszy na świecie. Treningi i kwalifikacje nie pozostawiły żadnych złudzeń, bo Polak wygrał wszystko, co można było. Niech sceptycy sobie klepią, że to “tylko treningi, kwalifikacje”. Tacy ludzie niech się tłumią, nie przeżyją na pewno takich emocji jak my. Na prawdę czuję znowu w sobie taką pewność. Chociaż chyba nieco inną niż zwykle. Mamy okazję przeżyć coś, czego nigdy w skokach nie przeżywaliśmy. Widzieliście naszych orłów? Oni są przygotowani tak genialnie, że aż dech zapiera. Teraz już z pewnością mamy najlepszą drużynę w historii.

fot. Alicja Kosman, PZN

Czekamy na pierwsze konkursy bez dozy niepewności. Przecierajmy oczy ze zdumienia. Przeżyjmy niezapomniane, historyczne chwile. Niech Polak założy w niedzielę koszulkę lidera. Niech przewidywania bukmacherów się sprawdzą. Jeśli nie pójdzie po naszej myśli to głowa do góry, przecież jak nie dziś to jutro! Wiara czyni cuda. Wiara góry przenosi. Wiara nasza niech skoczków ponosi!
PS. To pierwszy taki krótki wpis na tym blogu. Bo istniała potrzeba napisania jakieś zapowiedzi, zaczarowania nadchodzącego sezonu. Czarujmy, oczekujmy i kibicujmy! Tymczasem zapraszam na pierwszy odcinek “SPORTS IN WINTER – NEWS”!
Mateusz Król
Obserwuj

2 thoughts on “Musimy wierzyć!

  1. Mimo czwartego miejsca nie czuję niedosytu 🙂 Było cudownie, chłopaki są świetnie przygotowani! Bardzo dobre wejście w sezon. Trzymajmy za nich kciuki !!! ;] Tej zimy sprawią nam mnóstwo radości.
    K.

  2. Jak to fajnie się i czyta i ogląda inaugurację konkursu gdy nasi chłopcy spisują się świetnie. Szkoda, że nie było tej 2 serii bo myślałam że wskoczą jeszcze nawet i na 2 miejsce, ale cóż taki jest urok tego sportu.
    “Teraz już z pewnością mamy najlepszą drużynę w historii.” may najlepszą do tej pory, a ona staje se coraz lepsza z sezonu na sezon.

    Powodzenia chłopaki. Cały sezon miejmy nadzieję, że wspaniałych wrażeń i emocji przed nami.

    Pozd. Kala

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.